Małe dywany na schody zapobiegają poślizgnięciom

 

W domach piętrowych na górną kondygnację budynku zawsze prowadzą schody. Mogą one być wykonane z różnych materiałów. W domach jednorodzinnych schody najczęściej wykonane są z drewna lub twardego tworzywa sztucznego. Jeden i drugi materiał jest dość śliski. Kwestię poślizgu na stopniach schodów można bardzo łatwo rozwiązać. Wystarczy położyć na schodach dywan.

Jak dopasować dywan do kształtu schodów?

małe dywany na schodyNiewielkie dywany możemy kupić bardzo łatwo przez internet. Wystarczy znaleźć firmę oferującą takie produkty. Dywaniki dopasujemy do każdego rodzaju i kształtu schodów. Wiadomo, że każdy chce mieć dzisiaj schody o niestandardowym wyglądzie. Rzadko kiedy robi się schody proste. W sklepach online oferujących małe dywany na schody możemy zaprojektować ich wygląd według własnych potrzeb. Większość sklepów oferuje funkcje kreatora, w którym samodzielnie dopasujemy krój dywanu do wyglądu naszych schodów. Po kilku dniach kurier dostarczy nam zamówione dywany. Ich montaż jest bardzo łatwy, ponieważ od dołu są one podklejone specjalną taśmą klejącą dwustronną. Wystarczy oderwać zewnętrzną warstwę taśmy i ułożyć dywan dopasowując go do kształtu schodów. I nie ważne czy mamy schody okrągłe czy zawijane w sposób niestandardowy. Każde możemy przyozdobić nowoczesnym dywanem i jednocześnie zabezpieczyć przed poślizgiem. Jeśli w domu mamy małe dzieci to takie dywany są wręcz niezbędne dla ich bezpieczeństwa.

Szwalnie, które zajmują się produkcją dywanów, oferują możliwość ich samodzielnego zaprojektowania. Wystarczy skorzystać z programu do ich projektowania udostępnionego na stronie internetowej. Po złożeniu zamówienia czeka się około pięciu dni na jego realizację. Wszystko zależy jednak od tego jak bardzo skomplikowany będzie krój zamówionego w ten sposób dywanu.