maszyny domowe

Maszyny do szycia nie służą do zabawy

Naoglądałyśmy się z siostrą bajek w dzieciństwie o różnych księżniczkach, i chciałyśmy same mieć takie sukienki. Jako, że były u nasz maszyny domowe, bo nasza babcia sporo szyła, to postanowiłyśmy się nią posłużyć. Może to trochę głupie, no ale dzieci w końcu mają pomysły.

Zabezpieczaj maszyny domowe przed dziećmi

maszyny domoweMy i maszyna domowa, to nie była najlepsza kombinacja, no ale wtedy tego nie wiedziałyśmy. Dla dzieci wszystko wydaje się być takie łatwe. Jej tanie maszyny domowe juki były w specjalnym pomieszczeniu, w którym pracowała. Czekałyśmy aż skończy, i jak zwykle pójdzie do sklepu, by móc się zająć naszymi zabawami. Jak już wyszła, maszyna juki została przez nas oblężona. Wzięłyśmy jakieś skrawki materiału i postanowiłyśmy ją włączyć. No ale nie wiedziałyśmy jak. Było kilka różnych guzików, i zastanawiałyśmy się, co włączyć, by zacząć szyć. Zrozumiałyśmy wtedy, że to nie takie proste, jak nam się wydawało. Siostrze udało się coś wcisnąć, i maszyna zaczęła warczeć. Prawie już podłożyłyśmy materiał, gdy do pokoju weszła babcia, bo zapomniała portfela do sklepu. Usłyszała hałasy w jej pracowni i zajrzała do środka. Pamiętam jak strasznie głośno wtedy na nas krzyknęła. Przecież mogłyśmy się strasznie poranić. Ale wtedy o tym nie myślałyśmy. Nie zdawałyśmy sobie sprawy z konsekwencji.

 

Dostałyśmy wielką karę, i nie mogłyśmy oglądać bajek aż przez miesiąc. Babcia i rodzice mieli nadzieję, że to nam pomoże wybić głupoty z głowy. Tak też się stało, bo wstręt do maszyn mamy do dziś. Nie dotykamy się ich za żadne skarby, nawet gdy są w pobliżu.