Mata hydroizolująca niezbędna dla zdrowego domu

Po dokonaniu zakupu domu jednorodzinnego na przedmieściach o którym marzyłam, przyszedł czas na remont. Z głową pełną pomysłów wraz z moim ukochanym zaczęliśmy planować od których pomieszczeń zaczniemy na samym początku. W najgorszym stanie była łazienka.

Mata uszczelniająca – najlepsza hydroizolacja łazienki 

mata do hydroizolacjiZdecydowanie łazienka była pomieszczeniem z dużym potencjałem, ale niestety znajdowała się w opłakanym stanie. Zanim ruszyliśmy z przeprowadzką stwierdziliśmy, że remont tego pomieszczenia musi się odbyć przed tym jak tam zamieszkamy. Konieczne było skuwanie wszystkich kafli do gołej posadzki wtedy też okazało się, że mata do hydroizolacji będzie w tym pomieszczeniu niezbędna. Mat takich używa się w momencie, kiedy chce się na wiele lat zabezpieczyć podłoże przed zawilgoceniem. Maty to najlepsze zabezpieczenie podłogi i ścian łazienkowych przed zalaniem, a co za tym idzie wniknięciem chorobotwórczych grzybów oraz pleśni. Tworzy się dzięki temu warstwę hydroizolacyjną, która chroni betonową posadzkę przed wodą. Po zakupie maty do hydroizolacji byłam bardzo ciekawa jak też wygląda jej montaż. Okazało się, że do montażu maty uszczelniającej potrzeba jedynie kleju do płytek lub foli w płynie. Montaż jest na tyle prosty, iż nie potrzeba do tego profesjonalisty, a raz zamontowana mata starcza na wiele lat – najczęściej do kolejnego remontu. Po udanym remoncie łazienki, która została urządzona w stylu skandynawskim, zdecydowałam się na więcej poprawek. Mata uszczelniająca została wykorzystana jeszcze na naszym dużym nowoczesnym tarasie oraz mniejszym balkonie na pierwszym piętrze. Montaż maty uszczelniającej na tarasie zostawiliśmy profesjonaliście, jednak na balkonie spróbowaliśmy swoich sił. Faktycznie montaż nie jest trudny, a elastyczność materiału z jakiego jest wykonana pozwala bez obaw na samodzielne układanie.

Maty zdecydowanie polecam każdemu, jeśli remontujecie pomieszczenia które będą miały kontakt z wodą, to mata zabezpieczy wasz dom przed wilgocią i walką z pleśnią i grzybami. Nikt nie chce przecież chorować, dbajmy więc o to by nasze domy były dla nas domowników bezpieczne.