Młoda sztuka prezentem dla przyjaciółki

Moja przyjaciółka od zawsze jest miłosniczką sztuki. Kiedy jeszcze chodziłyśmy do podstawówki ona jako jedyna z zainteresowaniem słuchała o obrazach i malarzach. Jako jedyna dostawała piątki ze sprawdzianów teoretycznych, gdzie trzeba było znać poszczególne style sztuki. Zamiłowanie do sztuki pozostało jej do dziś, tyle, że woli zdecydowanie sztukę współczesną. 

Wygrana aukcja z obrazem polskiej młodej sztuki 

polska młoda sztuka współczesna - aukcjeWiedziałam, że nadchodzą jej urodziny i pomyślałam, że fajnie byłoby dać jej prezent związany z jej zainteresowaniami. Tym bardziej, że w ostatnich latach dostawała takie prezenty mocno praktyczne ode mnie, bo ja właśnie takie wole. Jednak to były jej urodziny i nie chodziło przecież o to, co ja wolę lecz raczej o to, co ona potrzebuje. Wobec tego postanowiłam poszukać czegoś związanego ze sztuką. W sieci natrafiłam na obraz jednego z polskich artystów młodego pokolenia. Kiedy zobaczyłam jego imię i nazwisko od razu przypomniało mi się, że moja przyjaciółka udostępniła jego obraz na jednym z portali społecznościowych jako młodego i objecującego malarza naszego pokolenia. Przeczytałam, że jego obrazy zostały wystawione na aukcje. Wobec tego wpisałam w internet frazę polska młoda sztuka współczesna – aukcje bo inaczej nie mogłam znaleźć ofert sprzedażowych i udało się. Jedak jak wiadomo, aukcja to aukcja. TRafiłam na nią trzy dni przed zakończeniem i widziałam w historii aukcji, że trzy osoby mocno już licytują. Nie miałam innego wyjścia jak tylko dołączyć do tego wyścigu. 

Bardzo nie lubię tego typu form sprzedaży, bowiem trzeba ciągle czuwać a walka odgrywa się do ostatnich chwil licytacji. Jak się jednak okazało udało mi się kupić obraz, a okazało się, że licytowałam się z moją przyjaciółką! Była wzruszona, gdy dostała obraz na urodziny.