Modne białe listwy przypodłogowe

Wykończenie pomieszczenia to ważna sprawa. Tylko kompletne powierzchnie prezentują się na prawdę dobrze. O ile każdy skupia się na meblach, dodatkach na listwy przypodłogowe niewiele osób zwraca uwagę. A szkoda bo są nie tylko estetycznym wykończeniem podłogi ale także ciekawym elementem każdego wnętrza.

Wybór wśród białych listew przypodłogowych

białe listwy przypodłogoweWybierając listwy przypodłogowe wiele osób kieruje się kolorem podłogi i dobiera do jej koloru i wzoru listwy. W ostatnim czasie pojawił się jednak trend na białe listwy przypodłogowe. Jest to całkiem ciekawy sposób na wykończenie wnętrz. Z jednej strony pełnią swoją funkcję wykończeniową. Przykrywają szczeliny dylatacyjne, sprawnie ukrywają przewody. Z drugiej strony po prostu ciekawie wyglądają. Odcinająca się biała listwa na kolorowej ścianie daje bardzo fajny efekt. Pasuje zarówno do skandynawskich szarości jak i do ciemniejszych niebieskich odcieni. Im szersza tym bardziej widoczna. Do wyboru mamy listwy z pcv lub widelitu. Są lekkie, trwałe i bardzo elastyczne. Mają specjalną przestrzeń do ukrycia kleju montażowego. Możemy oczywiście mocować je też na klamry i kołki. Do tego wykończone są specjalnymi gumkami dzięki czemu przylegają dobrze zarówno do ściany jak i podłogi. Nie musimy martwić się nierównościami powierzchni. Oprócz listew plastikowych mamy także listwy z mdf. Przez wiele osób uważane są za ekologiczne. Ciekawostką jest to, że można je malować na dowolny kolor.

Litwy przypodłogowe w białym kolorze są bardzo nowoczesne. Mogą mieć także różne wzory nie musza być gładkie. Mogą mieć kształt kubika lub typu hamburger. Są odporne na uderzenia. Także podczas odkurzania, kopnięcia czy zahaczenia nogą możemy być pewni, że nic się z nimi nie stanie a dzięki montażowi zostaną na swoim miejscu.