Moje auto przegląd przeszło bez przeszkód

Od prawie roku jestem właścicielem jedenastoletniego samochodu. Kupiłem go sobie celowo po to, żeby nie było mi szkoda używać auta na naszej budowie. A ciągle jest coś co trzeba przewieźć, więc używany samochód nadaje się do tego idealnie. Ostatnio musiałem zrobić przegląd techniczny. Niby to nic takiego, ale przy starszym aucie zawsze odczuwa się lekką dozę niepewności.

Przeglądy techniczne robię na pobliskiej stacji diagnostycznej

kompleksowy przegląd techniczny auta we wrocławiuOd dawna korzystam z usług pobliskiej stacji diagnostycznej. Robiłem na niej przeglądy moich poprzednich samochodów. Wcześniej jeździłem nowymi autami, więc przegląd robiłem dopiero trzy lata po zakupie. Jednak teraz używany samochód muszę poddawać przeglądowi raz na rok. I tak na szczęście nie mam założonego gazu, bo musiałbym płacić za przegląd znacznie więcej. No ale wiadomo, że do diesla gazu się założyć nie da. No i właśnie całkiem niedawno robiłem kompleksowy przegląd techniczny auta we Wrocławiu i okazało się, że mój samochód jest w stanie idealnym. Przegląd przeszedł bez mrugnięcia oka diagnosty co oznacza, że naprawdę jest w dobrym stanie technicznym. Muszę jednak przyznać, że jak kupiłem sobie to używane auto to zadbałem o nie tak jak należy. Zrobiłem od razu wszystkie niezbędne naprawy i zleciłem wymianę oleju i filtrów. Wychodzę z założenia, że o samochód używany trzeba odpowiednio zadbać. Wtedy jest szansa na to, że będzie mi służył drugie tyle lat co już ma.

W mojej gminie działa tylko jedna okręgowa stacja diagnostyczna. Jest połączona z serwisem, więc jeśli coś jest nie tak na przeglądzie to można u nich od razu wszystko naprawić. Mimo to, że teoretycznie powinno im zależeć na zleceniach na naprawy to mój samochód przeszedł przegląd techniczny bez żadnych uwag. I naprawdę się z tego cieszę.