Nagroda w postaci medali okolicznościowych

Jest wiele ludzi, których zainteresowaniem jest praca społeczna. Takim osobom warto przypominać, że to, co robią, jest ważne. Najlepszym sposobem są upominki lub odznaczenia, otrzymywane przez lokalną władzę lub samorządy. Taką władzą jest wójt, sołtys lub radny danej miejscowości. Jak nagrodzić trud poświęcony społeczeństwu?

Ozdobne medale okolicznościowe jako nagroda

grawerowane medale okolicznościoweKażde odznaczenie, które otrzymujemy od osób publicznych, jest niezwykle cenne. Wiemy dzięki temu, że nasza praca jest zauważana przez szerszą społeczność. Grawerowane medale okolicznościowe nie są drogim upominkiem, lecz takim, który jest pamiątką dla osoby obdarowanej do końca życia. Możliwości grawera (wykonywanego często laserowo) są ogromne, dlatego samorząd może wybrać dowolny napis, nawet z imieniem i nazwiskiem nagrodzonej osoby. Wartość takiego medalu może być różna, zaczynając od dwudziestu złotych, kończąc na dziesięciu tysiącach. Myślę, że na pewno osoba, która go otrzyma, będzie uważała medal za cenniejszy, niekoniecznie mając na myśli wartość fizyczną. Lokalna władza powinna motywować ludzi, aby nadal spełniali swoją misję w społeczeństwie. Medal może trafić do człowieka nie tylko za pomoc innym, lecz wiele innych działalności. Dla wójta poszukiwanie takich osób to szansa na zbadanie życia mieszkańców, a co za tym idzie rozwiązania wielu problemów. Taki medal to okazja do integracji z mieszkańcami terenu, na którym wójt administruje.

Wydaje się, że tak symboliczny przedmiot nic nie znaczy, jednak jest zupełnie inaczej. Wszyscy chcą być doceniani, jeśli wykonają daną pracą. Administracja musi pokazać, że jest sens dbać o wspólne dobro, ponieważ przynosi to wiele korzyści. Społeczeństwo musi wiedzieć, że są osoby, które bardzo angażują się dla jego dobra, często bezinteresownie.