Najlepsza szkoła podstawowa

Oficjalna edukacja dzieci rozpoczyna się w wieku sześciu – siedmiu lat, kiedy to maluchy idą do szkoły podstawowej. Jednak edukacja w formie zabawy może być prowadzona także w przedszkolu, żłobku czy przez rodziców w domu.

Jakie dzieci uczęszczają do szkół podstawowych?

szkoła podstawowaŻłobek i przedszkole są dobrowolnymi placówkami, do których rodzice mogą, ale nie muszą zapisywać swoje dzieci. Jednak jeżeli chodzi o szkołę podstawową, to każde dziecko musi do niej uczęszczać. Zapisy do niej są prowadzone elektronicznie tak samo jak w przypadku żłobków i przedszkoli. W wyniku rekrutacji kwalifikowane są do konkretnych placówek dzieci, które spełniają określone wymagania. Przeważnie rodzice szukają dla dziecka szkoły, która znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania lub miejsca pracy, ale równie dobrze można się kierować profilem placówki. Szkoła podstawowa równie dobrze może mieć określony profil, jak na przykład szkoła muzyczna czy sportowa. Do takich placówek kryteria mogą być nieco inne, ale rekrutacja również odbywa się elektronicznie. Termin rekrutacji w każdej szkole podstawowej odbywa się w tym samym czasie czyli od pierwszego do trzydziestego pierwszego marca. Wyniki dotyczące zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci udostępniane są miesiąc później na tym samym portalu, w którym rodzice składali niezbędne dokumenty. Każdy rodzic może zapisać dziecko do trzech różnych placów i zaznaczyć we wniosku, którą preferuje jako najlepszą dla swojego dziecka. Obecnie maluchy spędzają osiem lat w szkole podstawowej.

Wybór szkoły dla dziecka nie jest prosty, ponieważ liczy się nie tylko kadra pedagogiczna, ale również wyposażenie szkoły, wygląd sal czy ogólna opinia na temat danej placówki. Choć szkołę można zmienić w ciągu roku, to jednak lepiej od razu wybrać najlepszą.