Najlepsze bidony B Box

Nauka picia z kubka zaczyna się już w wieku około pół roku, gdyż maluchy mają już wtedy dobrze opanowany chwyt. Najprościej im jest trzymać w rączkach butelkę, dlatego dobrze jest im w tym czasie kupić specjalny bidon z praktyczną rurką.

Jak wyglądają bidony B Box?

b box bidonNajpierw dzieci piją z klasycznej butelki ze smoczkiem, przechylając ją w stronę ust. Później można ją zamienić na kubek niekapek lub B Box bidon z rurką. Korzystanie z bidonu jest uniwersalne, ponieważ sprawdzi się nie tylko w domu, ale także na spacerze, czy wakacjach. Posiada szczelne zamknięcie, więc nic nie wycieknie nawet kiedy bido będzie leżał lub był do góry dnem. W całości jest wykonany z bezpiecznych materiałów, więc może być wykorzystywany przez nawet tak małe dzieci. Butelka jest wykonana z polipropylenu, natomiast rurka z silikonu, dzięki czemu jest miękka i elastyczna. Dla ułatwienia trzymania, bidon po obu stronach ma specjalne uchwyty, dzięki którym maluch może go trzymać jedną lub dwoma rączkami. Co najważniejsze, materiał z jakiego jest wyprodukowany, nie wchodzi w reakcję z płynami. Dużą zaletą rurki, przez którą pije dziecko, jest jej obciążenie, które porusza się razem z nią, bez względu na kąt nachylenia pojemnika. Bidon możemy kupić w wieli wersjach kolorystycznych, więc na pewno przypadnie on do gustu chłopcom i dziewczynkom. Cena takiego pojemnika z rurką, to koszt około dwudziestu – trzydziestu złotych, plus ewentualne wymienne rurki, które należy zmieniać co kilka miesięcy, gdyż się zużywają.

Maluchy bardzo chętnie piją samodzielnie przez rurkę, więc bido na pewno się im przyda. Dostępne na rynku bidony B Box mają pojemność od dwustu do trzystu pięćdziesięciu mililitrów. Kupimy je w większości sklepów z artykułami dla niemowląt i dzieci.