Najlepsze butelki dla noworodków

 

Zaraz po przyjściu na świat niemowlę potrzebuje pokarmu, by rosnąć i rozwijać się. Małe dzieci są strasznymi żarłokami i właściwie bez przerwy jadłyby i spały. Sprawia to, że mamy muszą cały czas być w gotowości i zaspokajać głód malucha. Jeśli zdecydujemy się na karmienie piersią musimy przystawiać niemowlę zawsze wtedy, kiedy odczuwa taką potrzebę.

Różne rodzaje butelek najlepszych dla noworodków

jaka butelka dla noworodkaJeśli natomiast z jakiś względów nie mamy możliwości karmienia naturalnego musimy zakupić odpowiednie butelki wraz ze smoczkiem, które zapewnią maluchowi wygodne i komfortowe zaspokojenie głodu. W sklepach produktów takich jak butelki i smoczki nie brakuje, znajdziemy przeróżne ich rozmiary, a także kształty oraz materiały, z których zostały wykonane. Znajdziemy wśród nich szklane butelki, które są idealne do noworodków, bowiem zdecydowanie łatwiej utrzymuje się je w czystości i wyparza. Na sklepowej półce znajdują się także butelki wykonane z tworzywa sztucznego, a także silikonowe butelki. Zastanawiając się nad tym, jaka butelka dla noworodka jest najlepsza, warto zatem wybrać tą pierwszą, wykonaną ze szkła ponieważ jest ona bezpieczna oraz spokojnie może być stosowana przez długi czas. W sklepach znajdziemy różne kształty butelek, proste, o klasycznym kształcie, trójkątne, ergonomiczne, zawinięte, które mają antykolkowe właściwości, bowiem sprawiają, że dziecko przy karmieniu nie połyka powietrza. Ich minusem jest to, że trudno jest je dokładnie umyć.

Zastanawiając się nad wyborem butelki warto także wybrać odpowiedni smoczek, który powinien być dokładnie dobrany do wieku dziecka, żeby pokarm nie płynął zbyt szybko, gdyż grozi to zakrztuszeniem, a także niezbyt wolno, by dziecko nie denerwowało się podczas karmienia. Najlepsze smoczki do butelek to takie, które imitują brodawkę kobiecą, są miękkie, elastyczne oraz mają odpowiedni kształt.