Najlepszy nocleg nad morzem dla rodzin

Planowanie wyjazdu nad morzem z małymi dziećmi powinniśmy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy oraz wybierzemy odpowiednie zakwaterowanie. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji – jedni wolą spać w hotelu, aby mieć dostęp do hotelowych atrakcji i restauracji, a inni stawiają na prywatność i komfort wynajmując cały domek dla członków rodziny.

Jaki nocleg dla dzieci wybrać?

noclegi nad morzem z dzieckiemSporo zależy tutaj od wieku dziecka oraz indywidualnych upodobań. Bez względu na to na jakie noclegi nad morzem z dzieckiem się zdecydujemy, warto wcześniej wypytać właściciela kwatery o udogodnienia dla maluchów. Mowa tutaj choćby o łóżeczku, krzesełku do karmienia czy wanience. Bardzo często takie akcesoria można wypożyczyć (bezpłatnie lub za niewielką opłatą), należy jednak z wyprzedzeniem zgłosić taki fakt i najlepiej przed przyjazdem jeszcze przypomnieć o wcześniej ustalonych kwestiach. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń w samochodzie, co jest sporym ułatwieniem. Warto wybrać nocleg, który będzie znajdował się nieopodal plaży – tak zyskamy sporo czasu i będziemy mogli nawet kilkukrotnie udawać się nad wodę. Pamiętajmy, że zabranie wózka na piasek nie jest zbyt dobrym pomysłem, dlatego właśnie plaża powinna znajdować się jak najbliżej domku czy hotelu. Kolejna kwestia to dodatkowe atrakcje, m.in. place zabaw, aquapark (w razie niepogody).

Lepiej sprawdzić wszystko wcześniej, aby na miejscu nie narazić siebie i przede wszystkim swoim pociech na nudę i rozczarowanie. Całego dnia z małymi dziećmi z pewnością nie spędzimy na plaży, dlatego konieczne jest zaplanowanie każdego dnia wycieczki, uwzględniając lokalne zabytki i atrakcje, choćby zwiedzanie latarni morskiej czy też rejs pirackim statkiem.