Namiot rycerski na glamping

Żaden rycerz nie wybiera się na turniej czy imprezę bez własnego namiotu. W przeciwieństwie jednak do namiotów zbrojnych czy tych które używano we wcześniejszych czasach, rycerskie namioty są bez wyjątku duże, i najczęściej okazałe, odróżniając się od prostych namiotów w pozostałych częściach obozu. Takie namioty nadają się nie tylko na imprezy historyczne, ale również na… glamping.

Rycerski namiot odpowiedni do glampingu

namioty glampingoweNamioty dla rycerzy są najczęściej okrągłymi namiotami pawilonowymi, o wiele większymi niż jakikolwiek inny rodzaj namiotu obozowego, stosowanego w średniowieczu. Najbardziej typowy namiot rycerski szyty jest z lnu, najczęściej z dwóch tkanin o odmiennym kolorze, będącym najczęściej barwami właściciela samego namiotu. Są one na tyle pojemne, by rycerz mógł w nich urządzić komfortowe miejsce do odpoczynku i przechowywania całego wyposażenia, więc rzadko zdarza się, by miały mniej niż pięć metrów na szerokość. Większe namioty niejednokrotnie mają nawet dziesięć metrów długości i więcej – są więc idealnym wyborem na namioty glampingowe. Wielu turystów bardzo chętnie spędzi czas w średniowiecznym namiocie, szczególnie, jeśli uzupełni się go o stylizowane wyposażenie. Dzięki temu pole glampingowe będzie przypominać swoim wyglądem średniowieczny rycerski obóz, co zapewnia gościom niezapomniane przeżycia, szczególnie, jeśli będą mogli obserwować np. przygotowywanie posiłków w wielkim garze pośrodku obozu.

Namioty rycerskie często są uzupełniane o wiaty, umożliwiające ustawienie mebli obozowych na powietrzu podczas niesprzyjającej pogody. Zarówno namioty jak i same wiaty są niemal zawsze impregnowane preparatem uszczelniającym, dzięki czemu są wodoszczelne. Nie trzeba się zatem martwić, że niesprzyjająca pogoda popsuje glamping.