narożnik pasa transportowego

Narożnik pasa transportowego i przewożenie materiałów niebezpiecznych

Wielokrotnie jadąc ulicą widzieliśmy samochód ciężarowy, który na swoim tyle miał przywieszoną jakąś kartkę. Najczęściej jest to informacja, że z bagażnika wystaje jakiś element, który można uznać za niebezpieczny. Jednak sytuacja ma się nieco inaczej w przypadku pomarańczowego kwadracika, który najczęściej występuje na różnego rodzaju cysternach.

Narożnik pasa drogowego do różnych ładunków

narożnik pasa transportowegoOznajmia on bowiem, że w jej wnętrzu znajdują się środki skrajnie niebezpieczne. Może być to paliwo bądź różnego rodzaju żrące roztwory chemiczne. Co trzeba posiadać chcąc przewozić niebezpieczne towary? Najważniejszy jest samochód oraz naczepa bądź paka, która będzie w stanie załadować wszystkie te rzeczy. W drugiej kolejności potrzebny jest wykwalifikowany pracownik, ponieważ przewóz takich rzeczy wymaga specjalnych papierów. Dodatkowo niezbędne jest tu wyposażenie ADR. W jego skład wchodzi gaśnica, rękawice gumowe, gogle ochronne a także apteczka w której znajduje się wiele rzeczy na różnego rodzaju oparzenia. Jeżeli natomiast przewozimy towary w naczepie, która jest tradycyjna niezbędne są pasy transportowe. Dzięki temu, że stabilizują one poruszanie się towaru po naczepie nic złego nie powinno się stać. Oczywiście, jeżeli zadbamy o to, by wszystko było dobrze zorganizowane. Pomoże nam w tym także trwały narożnik pasa transportowego, który posiada różne wielkości. Może on być podkładką na podłogę, dzięki czemu to dół będzie stabilniejszy.

Wszystko zależy od typu przewożonego towaru. Mata antypoślizgowa to także konieczny i ważny element, szczególnie dla firm które zajmują się przewozem butli gazowych oraz pochodnych. Papier do tachografu natomiast pokaże wszystko – o której godzinie kierowca wyruszył oraz się zatrzymał. To szczególnie ważne podczas kontroli drogowych. Z materiałami niebezpiecznymi jedź ostrożnie.