Narzędzia do nauki tatuażu

Każdy artysta tatuażu musi się kiedyś nauczyć sztuki, by móc wykonywać dzieła zgodnie z życzeniem klienta. Niektórzy tatuatorzy uczą się pod okiem starszych, bardziej doświadczonych kolegów w praktyce, aczkolwiek zdarza się to coraz rzadziej, wraz z dostępnością coraz to lepszych narzędzi do szkolenia tatuażystów.

Sztuczna skóra do nauki wykonywania tatuaży

skóra syntetyczna do tatuowaniaUczenie się tatuażu w praktyce miało swoje problemy, głównie przyjmujące formę niedoskonałości i błędów, za które później odpowiadali artyści instruujący nowych tatuatorów, dlatego też narzędzia które umożliwiają naukę wykonywania tatuaży bez faktycznej pracy z klientami były bardzo docenione od samego początku ich wprowadzenia. Bodaj najlepszym narzędziem jest skóra syntetyczna do tatuowania, która używana jest w wielu różnych formach. Jest to materiał który do złudzenia przypomina fakturą oraz grubością ludzką skórę, więc umożliwia uczniom doskonalenie umiejętności w warunkach niemal identycznych jak te z którymi przyjdzie im pracować. Skóra do nauki tatuażu jest dostępna w formie płatów, przeznaczonych raczej dla amatorów i początkujących tatuatorów, jak i w kształcie ramienia manekina, na którym można trenować bardziej skomplikowane techniki. Skóropodobny materiał, w przeciwieństwie do autentycznej skóry, można bez problemu oczyścić z tuszu po wykonaniu tatuażu za pomocą silnych rozpuszczalników alkoholowych.

Jest to bardzo trwałe narzędzie, które można używać przez bardzo długi czas nim przebarwi się tak iż nie będzie nadawać się do użytku. Żywotność takiej skóry określa się na kilka lat przy odpowiednio częstym czyszczeniu i konserwacji. Treningowe narzędzia z syntetycznej skóry są coraz częściej dostępne w sklepach dla tatuatorów, w ciągle rosnącej ilości wariantów.