Nieoceniona pomoc psychoterapeuty

Długo nie potrafiłam przyznać się przed samą sobą do tego, że mam poważny problem jeśli chodzi o strach przed innymi osobami. Dopiero po usilnych namowach mojej mamy zgodziłam się iść do specjalisty, który rzeczywiście jako jedyny był w stanie sprawić, że pokonałam problemy, które zaczęły się jeszcze za czasów szkolnych.

Dlaczego udałam się do psychoterapeuty?

psychoterapeuta BydgoszczW moim gimnazjum panował prawdziwy wyścig szczurów o hierarchię w tamtejszej społeczności i już od pierwszej klasy moi nowi koledzy i koleżanki konkurowali ze sobą o bycie naj. Mnie nigdy takie „zabawy” nie pociągały i wolałam żyć po swojemu, co niestety nie spodobało się rówieśnikom i jako ta odstająca od normy i różniąca się od innych zaczęłam być obiektem kpin i ciągłego drwienia. Przez lata bagatelizowałam ten problem nikomu o tym nie mówiąc, aż w końcu wewnętrzny lęk urósł do takiej rangi, że zaczęłam bać się nawet ludzi, którzy mijali mnie na ulicy żyjąc w przeświadczeniu, iż chcą oni zrobić mi krzywdę. W końcu jednak dałam się przekonać mamie, że potrzebny jest mi dobry psychoterapeuta Bydgoszcz posiada kilku znakomitych specjalistów dlatego postanowiłam się umówić do jednego z nich. Po długiej rozmowie okazało się, że cierpię na fobię społeczną, która na szczęście jest uleczalna jeśli udamy się na fachową psychoterapię. Moje spotkania już po miesiącu zaczęły dawać zaskakujące rezultaty, a ja z powolna przestałam bać się wychodzić z domu.

Wiadomo, że jak w każdym przypadku zdarzały i wciąż zdarzają się gorsze dni, jednak moje leczenie przynosi coraz to lepsze rezultaty, a ja w zasadzie jestem na ostatniej prostej. Przestałam postrzegać każdą osobę, jaką zauważę za potencjalne niebezpieczeństwo, a co dla mnie najważniejsze przestałam też bać się tego, że najbliższe osoby chcą mnie skrzywdzić przy pierwszej lepszej okazji.