Nowoczesna wkładka do zamków

W okolicy nie było zbyt wielu prób włamania do domów, aczkolwiek mimo owego spokoju preferowaliśmy zabezpieczyć posesję adekwatnie. Systemy alarmowe i kamery monitoringu były pierwszymi zabezpieczeniami na jakich polegaliśmy, aczkolwiek nie zamierzaliśmy oszczędzać na prostszych elementach zabezpieczeń, zwłaszcza na wkładach zamkowych.

Antywłamaniowy wkład zamkowy do drzwi domowych

wkładki antywłamanioweZwykłe wkłady zamkowe w drzwiach nie należą być może do najgorszych, aczkolwiek nie są również najwyższej jakości, i zawsze mogą być zastąpione znacznie lepszymi wkładkami, zabezpieczonymi przed możliwością prób włamania. Do domu wybraliśmy najbardziej polecane wkładki antywłamaniowe, zamykane na zwykłe klucze, aczkolwiek bardzo trwałe, i znacznie bardziej odporne na próby użycia narzędzi w celu otwarcia zamka. Wkładki te są pozornie identyczne jak zwykłe wkłady zamkowe, mają taki sam wygląd i gabaryty, aczkolwiek mogą być nieco cięższe niż zwykłe. Najważniejszą ich cechą jest odporność na próby otwarcia. Żadne narzędzia do ręcznego otwierania zamków nie mogą być używane do prób pokonania takich wkładek, a wykorzystanie elektrycznych narzędzi może mieć dość ograniczoną skuteczność. Wkładki pasują do każdego rodzaju drzwi, które zaprojektowane są z myślą o klasycznych wkładach zamkowych. Montowane są dokładnie w ten sam sposób w jaki zakładane są zwykłe wkłady zamkowe, więc nawet osoby nie mające dużej wiedzy o montażu zamków są w stanie poradzić sobie z założeniem wkładu bez problemu.

Antywłamaniowe wkładki są bardzo często dostępne w wielu marketach budowlanych, choć można zawsze zamówić je od producentów. Coraz częściej są również sprzedawane w zestawach dostępowych master key, dzięki którym otwieranie zamków i dostęp do pomieszczeń jest znacznie ułatwiony.