Nowoczesne hale modularne

Na placach budowy często potrzebne jest pomieszczenie magazynowe, lub też użytkowe, o bardzo dużej przestrzeni. Takie pomieszczenia zazwyczaj budowane są z kontenerów użytkowych, choć takowe mogą okazać się niewystarczające do stworzenia wystarczając dużej hali. W takich sytuacjach firmy używają hal tymczasowych, budowanych z modułów.

Modularne hale ze stalowych paneli

hala modułowaModułowe hale są pozornie bardzo podobne konstrukcyjnie do tymczasowych stalowych garaży czy wiat samochodowych, gdyż podobnie jak one składają się ze szkieletu, do którego mocowane są panele stanowiące ściany. W przeciwieństwie do nich, jednak, każda hala modułowa może być dowolnie konfigurowana pod względem wielkości i wysokości. Panele ścienne są zarówno zwykłymi ścianami, ale również i modułami posiadającymi wejścia czy okna, lub też przewody czy kanały służące do montowania zasilania lub klimatyzacji. Hale mogą być również wyposażone w wewnętrzne kondygnacje i podwyższenia, oraz podzielniki które służą jako ściany wewnętrzne. Dzięki temu, każda hala może być z łatwością dopasowana do potrzeb właścicieli i spełniać tyle zadań, ile w danym momencie jest potrzebne. Postawienie takiej hali jest zdecydowanie łatwiejsze niż składanie hal namiotowych, a same hale mają znacznie większą funkcjonalność niż tymczasowe pomieszczenia zbudowane z kontenerów.

W dowolnym momencie można takową halę powiększyć, zmienić jej układ wewnętrzny czy nawet przebudować całkowicie, jeśli zajdzie taka potrzeba. W hurtowniach budowlanych można znaleźć mnóstwo modułów, pasujących do większości hal modularnych, więc ewentualna rozbudowa czy zmiana konfiguracji jest bardzo prostą i szybką czynnością, mogącą być przeprowadzoną za pomocą najprostszych narzędzi w bardzo krótkim czasie.