Nowoczesny dom kontenerowy

O kontenerach słyszał każdy, ale nie każdy wie co można z nich zrobić. Poza magazynek i pomieszczeniem socjalnym na placu budowy, w kontenerach mieszczą się mieszkania, które przez producentów są nazywane klockami.

Jak duże są domy kontenerowe?

dom kontener całorocznyTrendy na domy z kontenerów morskich rozwinęły się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych i krajach skandynawskich. Do Polski trafiły kilka lat temu i powoli zaczynają stanowić sporą konkurencję dla innych modeli. Początkowo nie były one traktowane zbyt poważnie, gdyż kontenery kojarzymy z transportem morskim lub z placami budowy, gdzie służą jako magazyn. Jednak z czasem ludzie się przekonali, że pod względem standardu i komfortu, dorównują one standardowym domom. Jeżeli chcemy mieć dom kontener całoroczny, to  koniecznie musimy znaleźć firmę budowlaną, która zajmuje się sprowadzaniem kontenerów i ich przerabianiem na standardy mieszkaniowe. Od zewnątrz i wewnątrz są obudowane specjalnymi  płytami warstwowymi

, które nadają im domowego wizerunku. W celu zachowania odpowiedniej izolacji, dom jest ocieplony grubą warstwą wełny mineralnej, która nie tylko zapewnia ciepło zimą, ale też znacznie wycisza wnętrze. Tak jak w zwykłych budynkach, w domu kontenerowym są wykonane instalacje elektryczne oraz wodne, a także może być podłączoną kanalizacja. Niska cena domu z kontenerów wynika głównie z materiałów budowlanych, które są użyte do budowy oraz z rozmiaru. Przeważnie wybierane są domu o powierzchni do trzydziestu pięciu metrów kwadratowych.

Zaletą tego typu domów jest ich niska cena oraz mobilny charakter, ponieważ można je w dowolnym momencie przenieść w inne miejsce. Nie posiadają one fundamentów, a ich budowa zajmuje maksymalnie kilka tygodni, od momentu złożenia zamówienia w firmie budowlanej.