Nowy piec do pizzy w restauracji

Wspólnie ze znajomymi, mieliśmy swoje utarte od lat tradycje, których nie zmienialiśmy choćby nie wiem co. Jedną z nich było spotykanie się zawsze co tydzień, o tej samej godzinie w piątek wieczorem w naszej ulubionej restauracji. Kelnerki już nas znały i wiedziały, że prawie zawsze zamawiamy to samo i nie musieliśmy już nawet rezerwować stolika.

Wspaniała pizza z pieca chlebowego

piec chlebowy i do pizzyNaszym ulubionym daniem zawsze była pizza. Rzadko się zdarzało, że braliśmy co innego. Nawet ostatnio mieliśmy plan wziąć jakieś zwykłe danie obiadowe, ale akurat wymienili piec chlebowy i do pizzy, więc byliśmy ciekawi smaku takiej pizzy z nowoczesnego pieca. Podobno pizza była przepyszna, bo kolega kiedyś był w tygodniu i mówił, że różnica jest niesamowita. Nie mogliśmy się więc doczekać. Pojechaliśmy na miejsce i akurat z moją przyjaciółką byłyśmy pierwsze. Poszłyśmy podziwiać ten nowy nabytek i przyznam, że pięknie podrasował wystrój restauracji ten piec. Wyglądało tam teraz tak stylowo jeszcze bardziej niż wcześniej. No ale dobra, nie sam wygląd jest ważny, więc czekałyśmy aż przyjdzie reszta naszej paczki i zamówimy pizzę. Trzeba było spróbować nowego wypieku z pieca. Ja zamówiłam sobie pizze z papryką i łososiem i oczywiście z podwójnym serem. Znajomi mieli tam swoje ulubione składniki. Pizza w nowym piecu upiekła się zdecydowanie szybciej i kiedy nam ją podano to była idealnie wypieczona. Nigdzie się nie przypiekła za mocno, po prostu bezbłędnie wyglądała.

Smak również był bardzo dobry. Składniki się nie przypaliły i były smaczne i soczyste. Bardzo nam wszystkim smakowały nasze pizze. Jak podają takie dobre teraz, to raczej nieprędko zjemy tam coś innego. Nasze spotkanie jak zwykle przebiegło bardzo przyjemnie, wszyscy się najedli i mogli się wygadać.