Odświeżanie powłoki lakierniczej

Chyba dla każdego fana motoryzacji widok rys na karoserii samochodu nie będzie miłym doświadczeniem, bo jak wiadomo takie uszkodzenia znacząco obniżają wartość pojazdu. Wyglądają nieestetycznie i w dalszym etapie mogą prowadzić do pojawienia się rdzy.

Jak się odświeża lakier na karoserii?

odświeżenie lakieru bielsko białaProfesjonalne usługi motoryzacyjne są zawsze droższe niż praca własnych rąk, dlatego niektórzy decydują się na samodzielne ratowanie stanu lakieru. Kiedy pojawiają się na nim niewielkie zarysowania, to można spróbować ogólnie dostępnymi pastami czy woskami je wypolerować. Czasem daje to zadowalający efekt, ale kiedy na powierzchni lakieru jest znacznie więcej rys płytkich i głębokich, to czas na odświeżenie lakieru Bielsko Biała jest miejscowością, w której działa kilka warsztatów świadczących takie usługi. Odświeżenie polega na renowacji, podczas której usuwane są zarysowania, odpryski i przebarwienia, w wyniku czego lakier zyskuje szklisty blask, głębie i nasycenie koloru. Jego powłoka jest równomierna na całej powierzchni karoserii. Taki zabieg nie tylko wpłynie na spektakularny wygląd samochodu, ale również znacząco podniesie jego wartość rynkową. Z tego względu wielu właścicieli pojazdów decyduje się na taką usługę przed sprzedażą pojazdu, aby podbić jego cenę. Wykonanie renowacji lakieru zabiera od dwóch do pięciu dni roboczych, ponieważ jest to kilkuetapowy i czasochłonny proces, w którym liczy się precyzja i technika. Na pewno odświeżenie lakieru będzie znacznie tańszym rozwiązaniem niż ponowne malowanie.

Za tego typu usługę, właściciele aut muszą zapłacić od tysiąca pięciuset do nawet kilku tysięcy złotych, jednak efekt jest warty swojej ceny. Pojazd wygląda jakby właśnie wyjechał z salonu. Jeżeli chcemy zachować na długo ten efekt, to warto lakier zabezpieczyć.