Opaski zaciskowe z metalu

Czasami zdarza się tak, że musimy na szybko złączyć ze sobą dwa węże ogrodowe, a nie posiadamy szybkozłączki. Wystarczy, że użyjemy opaski zaciskowej, a nasz problem zniknie. Tak samo jest jak wąż od chłodnicy w naszym aucie nie trzyma się na swoim miejscu. Użycie takiej opaski rozwiązuje również ten, jak i wiele innych problemów.

Ślimakowe opaski zaciskowe

opaska zaciskowa ślimakowaTego rodzaju opaski mogą rozwiązać wiele naszych problemów. Opaska zaciskowa ślimakowa pozwala na zamontowanie wielu rzeczy w bardzo krótkim czasie. Może ona nam posłużyć jako rozwiązanie chwilowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby służyło jako rozwiązanie stałe. Opaska jest wielokrotnego użytku. Możemy ją zakładać i zdejmować dowolną ilość razy. Wykonana jest z twardego metalu, dzięki temu jej żywotność jest bardzo duża. Taką opaskę jest naprawdę bardzo trudno zniszczyć, chyba że chcemy to zrobić specjalnie. Opaski wykonane są w różnych rozmiarach. Rozmiar takiej opaski definiujemy jako jej średnicę w momencie, gdy jest ona całkowicie rozciągnięta. Ściskanie i rozciąganie takiej opaski odbywa się poprzez przekręcanie śruby, której gwint podczas obracania się przewija opaskę w jedną lub drugą stronę. Śrubą możemy obracać przy przy pomocy śrubokręta lub kluczyka płaskiego o rozmiarze ośmiu milimetrów. Obsługa takiej opaski jest na tyle prosta, że po wzięciu jej w swoje ręce sami dojdziemy do tego jak to działa. Mechanizm jest bardzo prosty, a co za tym idzie bezawaryjny.

Tego rodzaju opasek możemy szukać w sklepach motoryzacyjnych, budowlanych, a także zamówić przez internet. Popularność i uniwersalność takich opasek jest na tyle duża, że znalezienie miejsca, gdzie możemy taką opaskę kupić jest bardzo łatwe. Kwota jaką musimy przeznaczyć na jedną sztukę takiej opaski, to zaledwie kilka złotych.