Ozdobny garaż z blachy

Blaszane garaże na naszym osiedlu mieli w zasadzie wszyscy sąsiedzi. Są one bowiem najlepszym sposobem na garażowanie pojazdu bez budowy murowanego garażu, więc spisują się na prywatnych posesjach dobrze, zwłaszcza tam gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na budowę dużego budynku murowanego, w którym przechowywany byłby samochód.

Garaże z powłoką akrylową

garaż blaszany akrylowyWiększość sąsiadów, którzy mieli takie garaże malowała je tak, by przypominały normalne zabudowania na terenie posesji. Czasem wychodziło to bardzo dobrze, a czasem efekt był mniej niż zadowalający, toteż my stwierdziliśmy iż znacznie lepszym rozwiązaniem będzie poszukać garaży stylizowanych, zamiast zmagać się własnoręcznie z malowaniem, dla dość niepewnego efektu końcowego. Garaż blaszany akrylowy okazał się być tym, czego od początku szukaliśmy. Pod względem konstrukcji jest to najzwyklejszy garaż z blachy i każdy kto miał okazję takowy składać nie będzie miał problemu z jego złożeniem. Ma on jednak zewnętrzną stronę pokrytą warstwą tworzywa akrylowego, które upodabnia powierzchnię do drewna, betonowej ściany czy dowolnej innej zewnętrznej powierzchni murowanego budynku. Takie garaże można było dostać zarówno w wersji gotowej do złożenia, jak i w wariantach wymagających również pomalowania powierzchni zewnętrznej.

Malowanie nie jest jednak w tym wypadku tak problemowe jak stylizowanie surowej, metalowej powierzchni, aczkolwiek większość nabywców, w tym i my, preferuje już gotowe do złożenia warianty. Najlepiej zamawiać je bezpośrednio u producentów, gdyż tam jest najwięcej możliwości personalizacji, a na stronach niektórych najbardziej renomowanych wykonawców garaży można zaprojektować własny, całkowicie customowy garaż, wykonywany w całości na zamówienie, wedle specyfikacji.