Panele PV na dachach domów jednorodzinnych i przedsiębiorstw

 

Większość państw wspiera odnawialne źródła energii – zwłaszcza w obrębie Unii Europejskiej. Istnieją nawet specjalne regulacje prawne, które mówią o odnawialnych źródłach energii i korzystaniu z nich. Te regulacje traktują również o panelach fotowoltaicznych, które stały się ostatnio bardzo popularne.

Korzyści finansowe płynące z korzystania z paneli fotowoltaicznych

montaż instalacji fotowoltaicznych szczecinW Polsce wprowadzono projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Projekt ten powstał 27 lipca 2012 roku i wspiera instalację paneli fotowoltaicznych. Przede wszystkim osoby, które zdecydują się na mikroinstalacje (czyli np. panele fotowoltaiczne na dachu domu jednorodzinnego), będą płaciły stałą stawkę za korzystanie z energii elektrycznej. Taryfa zakupu prądu dla tych osób będzie wynosić tylko 1,1 zł za 1 kWh. Dzięki takiej taryfie za zakup prądu elektrycznego możliwy jest zwrot instalacji paneli fotowoltaicznych w naprawdę krótkim okresie czasu. Po 7 latach zwróci się montaż instalacji fotowoltaicznych szczecin, więc naprawdę warto skorzystać z takiego rozwiązania. Instalacje fotowoltaiczne montowane są nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przedsiębiorstwach np. na dachach zakładów przemysłowych, gdzie jak wiadomo, zużycie prądu jest dość duże. Przedsiębiorcy także mogą liczyć na 7-letni okres zwrotu. A to wszystko dzięki temu, że mogą zastosować specjalne mnożniki i do tego stosują system zielonych certyfikatów.

Korzyści finansowe z instalacji fotowoltaicznych są więc całkiem spore. Jak widać, można nie tylko dbać o środowisko, korzystając z paneli fotowoltaicznych, ale jeszcze na tym oszczędzać, a nawet zarabiać. Po 7 latach zwracają się wszystkie koszty instalacji, więc panele fotowoltaiczne same się spłacają. Trzeba z nich tylko korzystać i zdecydować się na ich montaż, który obecnie wcale nie jest taki drogi.