Piękno miskantów w ogrodzie

W ogrodzie zwykle sadzimy wiele kwiatów, krzewów, a także roślin owocujących. Warto mimo to od czasu do czasu zwrócić uwagę na trawy ozdobne takie jak miskant, który nie dość, iż rośnie pięknie i gęsto to dodatkowo kwitnie. To bardzo intrygująca roślina, którą możemy zastosować w wielu miejscach, przez co jej popularność rośnie i jest to bardzo dobrym objawem.

Popularna trawa ozdobna do ogrodu

miskant olbrzymiJeżeli szukamy do naszego ogrodu jakiejś alternatywy, która nie jest kolejnym gatunkiem róży, drzewkiem owocowym ani krzakami kwietnymi to warto pomyśleć czy miskant olbrzymi nie wpasuje się do naszego ogrodu. To trawa, która rośnie aż do 100 centymetrów wysokości, a przy okazji obłędnie kwitnie na kolor różano-miedziany. Warto też wspomnieć, iż na przestrzeni roku kolor tej trawy ulega zmianie. W lecie jest intensywnie zielona, by na jesień zacząć zmieniać kolory na bardziej słomkowe i srebrzyste. Dodaje to uroku. Ciekawostką jest również to, iż miskanty nie rosną w sposób inwazyjny. Oznacza to, iż nie rozrastają się na boki, a pną do góry, a każdego kolejnego roku nasza trawa jest coraz gęstsza. W związku z tym poleca się ją jako element kompozycji z innymi niższymi trawami bądź na rabatach. Niekiedy można wykorzystać ją przy stawach i oczkach wodnych, aby miały one jeszcze więcej uroku. Mimo iż jest to roślina duża dodaje ona niesamowitej lekkości naszej kompozycji kwietnej, dlatego warto się nią zainteresować.

Wartą uwagi rośliną jest miskant, który jest tak naprawdę trawą ozdobną kwitnącą. Ta wysoka trawa nieziemsko wpasuje się do każdego ogrodu bez względu na to w jakim miejscu będzie. Ważne jest jedynie to, aby dostarczyć jej wilgotnej, żyznej gleby oraz słońca. W ten sposób będzie rosnąć pięknie oraz cudownie kwitnąć każdego roku.