Pielęgnacja blatów w kuchni – dobry olej

Blat kuchenny jest to miejsce, na którym przygotowuje się posiłki, jak i również przechowuje się je. Taki blat musi być wykonany ze specjalnego materiału. Najczęściej w polskich kuchniach można spotkać blaty wykonane z kamienia czy laminam. Jednak blat kuchenny może również być wykonany ze szkła, z drewna, czy z tworzywa sztucznego.

Nowością jest specjalny olej do blatów kuchennych

olej do blatów kuchennychZależnie od tego, z jakiego materiału mamy wykonany blat, musimy o niego odpowiednio dbać i używać stosownych preparatów. Przecież czystość w kuchni jest bardzo ważna. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnacje, to najczęściej wystarczy woda z płynem do naczyń. Jednak czasem także należy dokładniej wyczyścić blat w kuchni. Oraz nie zapominać o jego konserwacji, tak aby długo wyglądał jak nowy. Obecnie na rynku, w sklepach można spotkać specjalny olej do blatów kuchennych. Taki olej nie tylko zakonserwuje nasze blaty kuchenne, ale także zadba o ich nienaganny wygląd. Jaki olej do blatów kuchennych wybrać? Jedną z propozycji jest olej osmo. Ma on przystępną cenę dla każdego. Niektóre osoby, które posiadają drewniane blaty kuchenne stosują bona mega lub tym podobne lakiery. Niby takie bona traffic czy mega są przeznaczone do podłóg drewnianych, jednak także takie blaty kuchenne drewniane dobrze nabłyszczą i zabezpieczą. Bona traffic hd to dobre rozwiązanie, jednak nie można zapominać o tym, że to jednak preparat głównie do podłóg. Więc jeśli zastosujemy go na blatach kuchennych, to lepiej nie kłaść na nich bezpośrednio pożywienia. Czystość takich blatów kuchennych jest bardzo ważna. Dlatego na specjalnych środkach do czyszczenia tych elementów nie można definitywnie oszczędzać, gdyż to może bezpośrednio odbić się na naszym zdrowiu.

Oprócz dokładnego czyszczenia blatów, także nie zapominajmy o szafkach kuchennych czy zlewie w kuchni Czyszczenie podłogi czy mycie regularne lodówki w kuchni jest równie ważne.