Piżama dla dziewczynki

Ubrania dziecięce dostępne w sklepach mają znacznie więcej fasonów i kolorów niż kiedyś, dlatego też możemy dowolnie wybierać co nam i naszym dzieciom pasuje. Małe dzieci zakładają to co im kupują rodzice, natomiast uczniowie już mają swoje zdanie na ten temat.

Jakie piżamy są najlepsze dla dziewczynek?

piżama dziewczęca 140W kwestii odzieży dziecięcej, dla rodziców największe znaczenia ma jakość ubrania, która wiąże się z rodzajem materiału oraz szyciem. Ważne także żeby była wygodna i praktyczna, ponieważ dzieci są bardzo ruchliwe. Dopóki dzieci noszą pieluszki, to na ich odzież głównie składają się body, śpioszki, kaftaniki i półśpioszki. Kiedy na dobre się z nimi pożegnają, to mogą zacząć zakładać ubrania takie jak większość z nas nosi, czyli dresy, podkoszulki czy spodenki. Podobnie jest z piżamami, które od około trzech – czterech lat są dostępne w wersji dwuczęściowej. Piżama dziewczęca 140 będzie idealna dla około dziesięcioletniego dziecka, zatem nie może być zbyt infantylna. Dziewczynki w tym wielu lubują się w różnych bajkach o księżniczkach czy zwierzątkach, zatem jeżeli ulubieni bohaterowie znajdą się na piżamie, to na pewno będą zachwycone. Co do modelu piżamy, to może ona być jednoczęściowa w wersji koszuli do kolan lub do kostek albo dwuczęściowa składająca się z podkoszulka i spodenek. Na lato sprawdzi się krótki podkoszulek i krótkie spodnie, natomiast zimą będą lesze z długimi rękawami i nogawkami. Dla dzieci piżamy przeważnie są uszyte z bawełny, frote lub dzianiny bambusowej.

W zależności od producenta i modelu piżamy, możemy za nią zapłacić trzydzieści, pięćdziesiąt, a nawet sto złotych. Najważniejsze żeby dziecku się w niej komfortowo spało i nadruki na niej odpowiadały jej właścicielce. Jeżeli chodzi o rozmiar, to dopasuje my go do wieku.