Podłogi drewniane do celów sportowych

Firmy wykonujące posadzki oraz podłogi często startują w przetargach ogłaszanych przez szkoły. Mowa oczywiście o pracach dotyczących wykończania podłogi w hali sportowej. Jest to duża przestrzeń, która będzie intensywnie użytkowana przez wiele osób. Najczęściej materiał wykonania takiej podłogi to drewno. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ elastyczność i wytrzymałość tego materiału sprawia, że jest to najbardziej opłacalne.

Podłogi z drewna zgodne z normami

drewniane podłogi sportoweDrewno jest ważnym budulcem, jeśli chodzi o podłogi sportowe, ponieważ jest elastyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym koszt stworzenia takiej podłogi nie jest najwyższy, co jest dużym atutem. Drewniane podłogi sportowe najczęściej pokrywa się antypoślizgowym materiałem. Często używa się również lakierów, które mają zwiększać przyczepność. Jeśli do położenia podłogi wykorzystuje się parkiet, najczęściej osadza się go za pomocą lepiku naturalnego, bez użycia smoły. Unika się tworzenia tak zwanej podłogi pływającej, gdyż po dłuższym czasie poszczególne klepki stają się obluzowane i utrudnia to wykonywanie wiele ćwiczeń oraz gier. Poza parkietem można użyć jeszcze podesty kompozytowe. Ich największym atutem jest całkowita wodoodporność. Skraca to również czas układania podłogi. Podesty są wielkości jednego metra. Również korzysta się z lepiku, który doskonale utrzymuje taką podłogę.

Drewno na podłodze jest najlepsze nie tylko w domu, ale również na hali sportowej. Zakres cenowy w tym przypadku jest na tyle szeroki, że trudno go opisać. Materiałem wykonania może być parkiet, płyty, podesty. Każda firma budowlana stosuje inną technologię. Przed podpisaniem umowy na wykonanie podłogi warto jest przeszukać Internet i skonsultować temat z niezależnym fachowcem, który nam doradzi.