lampy do szpitala

Polecane lampy lekarskie

Zabiegowe lampy to urządzenia, które używane są przez lekarzy pierwszego kontaktu lub lekarzy specjalistów podczas wykonywania zabiegów nieoperacyjnych. Jako takie obecne są w każdym gabinecie lekarskim, i bodaj każdy kto był kiedykolwiek na badaniu diagnostycznym będzie taką lampę kojarzył przynajmniej z wyglądu.

Lampy dla lekarzy pierwszego kontaktu

lampy do szpitalaStarego typu lampy lekarskie były skuteczne, aczkolwiek wielu pacjentów narzekało iż były one bardzo niewygodne, z racji mocnego, skupionego światła, które mogło łatwo podrażnić oczy. Nowoczesna lampa zabiegowa posiada więc żarówki które emitują rozproszone światło, nie wywołujące tak dużego dyskomfortu u pacjentów podczas wykonywania badań, aczkolwiek nadal pozwalającą na precyzyjne czynności i dokładne badanie dowolnego rodzaju. Co więcej, lampy tego typu posiadają zazwyczaj elastyczne przewody na których zamontowany jest właściwy klosz, a które umożliwiają lekarzowi swobodne ustawienie lampy w najbardziej komfortowy sposób do wykonania danego badania. Lekarze polecają nowoczesne, zaawansowane lampy gdyż są one znacznie wygodniejsze niż stare, ciężkie i energożerne lampy zabiegowe, a z racji ich coraz bardziej przystępnych cen i ogólnej dostępności, rekomendują wymianę starych lamp na nowe w pierwszej możliwej chwili, gdyż skok jakości po porównaniu obydwóch tych rodzajów lamp jest ogromny.

Nie należą one do trudnych do dostania, gdyż obecnie takie lampy produkowane są przez wszystkich renomowanych producentów oświetlenia medycznego, i dostępne są w niezliczonej ilości różnych odmian, mających odmienną wielkość, kształt klosza czy drobne detale, które nie wpływają na jakość i komfort, aczkolwiek odróżniają jeden model od drugiego i pozwalają szybko zidentyfikować typ lampy.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!