Porównanie gotowej szafy z szafą wykonaną na zamówienie

Wiele osób zastanawia się jaką szafę czy szafy wybrać do dom lub mieszkania, gotową ze sklepu czy lepiej droższą, ale wykonana na zamówienie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Szafa na zamówienie czy gotowa dostępna w sklepie?

szafy na zamówienie krakówTo pytanie zadaje sobie sporo osób, które chcą się przeprowadzić do swojego nowego domu lub mieszkania. Zazwyczaj wybieramy gotowe szafy, które dostępne są w wielu sklepach meblowych, ponieważ widzimy jak wygląda i na tej podstawie stwierdzamy czy nam się podoba czy też nie. Te szafy są tańsze od tych na zamówienie a my chcąc zaoszczędzić wybieramy tańszą wersję. Czy to jednak dobry wybór? Okazuje się, że w większości przypadków zakup gotowej szafy to nie była trafiona decyzja. Przeważnie gotowy produkt nie spełnia naszych oczekiwać, ponieważ nie mieści wystarczającej ilości rzeczy jakie chcielibyśmy schować. Natomiast szafy na zamówienie kraków pomieszczą tyle rzeczy ile chcemy bo będą miały taki wymiar na jaki się zdecydujemy. Poza tym to my o wszystkim decydujemy, o kolorze, drewnie a także o jej wyposażeniu. Dzięki temu możemy zrobić nieco większą szafę, aby pomieściła rzeczy, które dokupimy w późniejszym czasie. Poza tym możemy do nich dobrać dodatkowe elementy takie jak łoże, komodę czy szafki nocne, które będą wykonane z tego samego materiału tworząc ze sobą komplet, jakiego w sklepie nie dostaniemy. Poza tym w sklepie możemy wybierać spośród bardzo ograniczonej gamy kolorów (zazwyczaj jest ich kilka), które nie pasują do każdego typu pomieszczenia.

Sama ostatnio postanowiłam zamówić taką szafę, ponieważ zależało mi na tym, aby spełniała ona moje oczekiwania oraz pasowała do stylu moich wnętrz. Oprócz szafy zamówiłam również kilka innych mebli, które będą ładnie się ze sobą komponowały.