Poszukiwania organicznego stymulatora wzrostu roślin

 

Od dłuższego czasu zajęłam się uprawą roślin, które latem i jesienią zamierzam sprzedawać na rynku. Przede wszystkim posadziłam duże ilości warzyw i krzewów owocowych. Byłam pewna, że znajdę odpowiedni rynek zbytu, ponieważ już wiele osób na rynku dopytywało się o ekologiczne warzywa i rośliny z własnych upraw. Jednakże, bez żadnych nawozów było je bardzo ciężko uprawiać.

Zalety organicznych stymulatorów wzrostu roślin

organiczny stymulator wzrostu roślinMusiałam więc znaleźć jakiś dobry, ale przede wszystkim ekologiczny nawóz przeznaczony do roślin jadalnych. Po dłuższym zastanowieniu i przejrzeniu wielu preparatów tego typu dostępnych w moim osiedlowym sklepie ogrodniczym, zdecydowałam się na organiczny stymulator wzrostu roślin. Zawierał on w składzie tylko naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu i składniki mineralne takie jak magnez, fosfor, czy potas. Dzięki jego zastosowaniu miałam stuprocentową pewność, że rośliny będą odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych i insekty chorobotwórcze. Bardzo ważne było dla mnie również to, że był to nawóz w formie płynnej. Wystarczyło odpowiednią jego ilość rozpuścić w wodzie, a następnie spryskać nim rośliny przy podlewaniu. Jest to bardzo wydajne, ponieważ dzięki temu rośliny pobierają potrzebne im minerały nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także dolistnie.

Już wkrótce przekonałam się, że to jest prawdziwy strzał w dziesiątkę. Ten organiczny stymulator bardzo korzystnie wpływał na wzrost roślin i obfitość plonów, które ostatecznie uzyskałam. Dzięki jego zastosowaniu nie musiałam korzystać z żadnych innych preparatów, które miałby wspomóc rośliny. Jednakże, najważniejsze było to, że jego zastosowanie w żaden sposób nie wpłynęło na ostateczny smak i zapach sprzedawanych przeze mnie roślin.