Praca jako kamerzysta

Kamera to urządzenie służące to nagrywania wydarzeń w czasie rzeczywistym. Zapisywane są one na dysku twardym urządzenia, które wykorzystywane jest do nagrania. Dzięki czemu później istnieje możliwość odtworzenia nagrania jak i jego obróbki.

Na czym polega praca kamerzysty?

kamerzysta kielcePraca kamerzysty to bardzo trudna praca, nie wystarczy samo posiadanie kamery, aby móc się nazywać kamerzystą. Potrzebne jest odpowiednie przygotowanie, które można uzyskać na kursach bądź szkołach. Ważne jest też doświadczenie, można powiedzieć, że niezbędne. Dlatego stawiając pierwsze kroki w zawodzie, warto to robić pod okiem kogoś doświadczonego. Sytuacje, które wymagają kamerowania są bardzo różne. Bardzo często są to imprezy okolicznościowe, będące bardzo ważnym wydarzeniem dla osób zlecających nagranie danej imprezy. Przykładami takich imprez są wesela, komunie, chrzciny. Wymagają one od kamerzysty doświadczenia, oraz zdolności kierowania. Musi on wiedzieć na co zwrócić uwagę, co należy w danych momentach nagrać. Zachować musi też najczęściej spokój za parę młodą czy rodziców oraz instruować ich co w danym momencie należy zrobić, główni zainteresowani w stresie często zapominają. Kamerzysta Kielce musi również kierować ludźmi tworząc odpowiednie sytuację, które będą potrzebne w filmie, zarówno śmieszne jak i poważne w zależności czego wymaga film, bądź jakich momentów na filmie brakuję. Kolejnym etapem, obowiązkiem kamerzysty jest obrobienie wszystkiego, zmontowanie tak aby zostawić najlepsze momenty oraz wszystko odpowiednio skrócić.

Praca kamerzysty to bardzo ciężka praca, zarazem bardzo przyjemna. Dająca olbrzymią satysfakcję po dobrze wykonanej pracy. Widząc ludzi zadowolenie ludzi odbierających film, bądź ich powrót, można poczuć spełnienie zawodowe.