firma rachunkowa

Praca po studiach w firmie rachunkowej

Wiele młodych osób po liceum czy technikum decyduje się na dalszą naukę i traktuje ją, jako gwarancje znalezienia satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Nie zawsze jednak studia to bilet do świetnych zarobków – a na pewno w większości przypadków nie od razu i zazwyczaj nie w pierwszej pracy.

Firma rachunkowa przyjmie mnie na praktyki?

firma rachunkowaRynek pracy jest jednak zazwyczaj pozytywnie nastawiony do przyjęcia młodych pracowników, w trakcie lub zaraz po studiach. Młodzi ekonomiści czy studenci takich kierunków jak rachunkowość czy księgowość i finanse zazwyczaj zaczynają swoją przygodę z pracą w małych firmach zajmujących się księgowością prowadzoną dla większych firm. Zazwyczaj najlepsza firma rachunkowa nie ma nic przeciwko przyjęcia na staż czy praktyki osób bez doświadczenia praktycznego, a jedynie opartego w głównej mierze na wiedzy teoretycznej, zdobytej w toku studiów. Przeważnie każde biuro rachunkowe zdaje sobie sprawę, że najlepszym sposobem na naukę jest praktyczne zaznajomienie się z pracą oraz kontakt z innymi osobami działającymi w branży (na zasadzie wymiany doświadczeń).

Największe perspektywy na znalezienie pracy w branży oferują miasta w których działa sporo firm (czy to rachunkowych, ekonomicznych czy tych z rodzaju tania księgowość) – pracę najłatwiej znaleźć w większych miastach (na przykład chociażby Warszawa), ale zleceń warto także szukać w mniejszych miejscowościach, gdzie konkurencja jest zazwyczaj mniejsza, a nacisk na profesjonalną pracę można połączyć z ciągłym dokształcaniem się i poszerzaniem swojej wiedzy.