Praktyczne zastosowanie głowic termostatycznych ZigBee

Ciepło w domu można regulować na wiele sposobów. Najprostszym jest oczywiście używanie głowic termostatycznych. Tradycyjna głowica, umieszczona w górnej części kaloryfera, działa na zasadzie pokrętła od zaworu ciepła. Można ustawiać ja dowolnie, niemniej jednak – nieprecyzyjnie. Jej wadą jest też wyłącznie manualna regulacja.

Nowoczesne i funkcjonalne głowice termostatyczne ZigBee

praktyczna głowica termostatyczna zigbeeGłowice oparte na protokole ZigBee działają również na zasadzie zaworu, który odkręca się lub przykręca. Montowane są w prosty sposób i kompatybilne z każdym typem kaloryfera, choć w większości wyposażone także w specjalne adaptery, które jeszcze bardziej ułatwiają dopasowanie. Nowoczesna głowica wyglądem niewiele różni się od tradycyjnej, za to posiada silnik elektryczny, dający jej możliwość pracy mechanicznej, a oprócz tego – czujniki, które pozwalają jej łączyć się z domowym wi-fi i innymi urządzeniami opartymi na tym samym protokole. Dzięki wprowadzonym innowacjom praktyczna głowica termostatyczna ZigBee daje użytkownikom możliwość sterowania ogrzewaniem z zewnątrz. Zapomniawszy ustawić regulator w domu, można zrobić to później, nawet z dużej odległości, używając do tego aplikacji w telefonie. Głowica daje również możliwość zaplanowania pracy kaloryferów na dłużej, nawet na cały tydzień, odciążając w ten sposób pamięć użytkowników i ograniczając ich domowe obowiązki. Mechaniczne pokrętło jest wyposażone w baterie, które zazwyczaj wystarczają na kilka miesięcy, a także – w wyświetlacz, pozwalający regulować temperaturę z dokładnością do jednego stopnia.

Głowica termostatyczna ZigBee to znakomite rozwiązanie oszczędzające czas i pieniądze użytkowników. Jej liczne walory pozwalają na regulację ogrzewania w czasie nieobecności właścicieli i możliwość zaprogramowania temperatury na dłuższy okres. Urządzenie znakomicie pasuje do różnorodnych systemów grzewczych, a jego wygląd do wielu pomieszczeń.