Prawnik i sprawa rozwodowa

Rozwód nigdy nie jest rzeczą przyjemną, a czasem była wręcz koszmarny. W moim małżeństwie nie układało się od pewnego czasu najlepiej, oboje podjęliśmy decyzję o rozwodzie, jednak sądziłam że teraz już mój były mąż zachowa się stosownie do sytuacji i uda się nam to wszystko szybko załatwić. Niestety, myliłam się.

Prawnik i moja intercyza

prawnik z Pruszcza GdańskiegoWszystko przez to że miałam podpisaną intercyzę. Byłam zatem przekonana, że wszystko jest jasne. W przypadku separacji czy rozwodu było jasno określone że dzielimy się majątkiem po połowie, że razem płacimy za sprawę rozwodową i tak dalej. Mój mąż jednak nie zamierzał grać czysto i zaczął podważać wszystkie zapisy w intercyzie, włącznie z jego własnym podpisem, do którego ponoć miał być przymuszony przez moją rodzinę. To była kompletna bzdura, ale wkrótce się dowiedziałam o co mu chodziło. Już zdążył sobie znaleźć kochankę i nie chciał się dzielić majątkiem. Jedynie prawnik z Pruszcza Gdańskiego mógł mi pomóc w tej sprawie, bo sama nie miałam siły się z nim kłócić o takie rzeczy. Prawnik zobaczył naszą intercyzę, skontaktował się nawet z radcą prawnym który ją przygotował i który był przy podpisaniu. Wiedział zatem, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i nie ma wątpliwości, że to dokument wiążący. Już na pierwszej rozprawie mój mąż przegrał z kretesem. Sąd podtrzymał decyzję o podziale majątku na pół i kazał się mężowi podporządkować zaleceniom sądu. Widać było, że jest z tego powodu bardzo niezadowolony i chciał się odwoływać, ale jego prawnik go chyba powstrzymał.

Cieszę się, że trafiłam na dobrego adwokata, który zajął się moją sprawą. Rozwój potrafi być bardzo wykańczający, szczególnie jak druga strona nie chce grać fair. Wtedy pomoc radcy prawnego jest niezbędna, bo samodzielnie na pewni nikt sobie z tym nie poradzi.