Prywatne przedszkole w Bydgoszczy

Wybór idealnego przedszkola dla malucha wcale taki prosty nie jest, zwłaszcza, że w większości dużych miast działa nawet po kilkadziesiąt placówek. Każda z nich może oferować nieco inne zajęcia i formy spędzania czasu, zatem warto je przeanalizować.

Jaką ofertę mają przedszkola prywatne?

przedszkole niepubliczne bydgoszczProces rekrutacyjny do wszystkich przedszkoli w Polsce zaczyna się mniej więcej w tym samym czasie i prowadzony jest za pośrednictwem tego samego portalu internetowego. Rodzice mogą jednocześnie składać wniosek o przyjęcia malucha do trzech placówek. Do wyboru mają przedszkola prywatne i samorządowe, które podstawy programowe mają jednakowe, ale różnią się nieco zajęciami prowadzonymi z dziećmi. Jeżeli rodzice chcą wybrać przedszkole niepubliczne Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdują się bardzo różnorodne placów, które mogą być ogólne lub profilowane. Do tych drugich, zaliczane są przedszkola językowe, aktorskie i teatralne czy sportowe. Podstawową różnicą pomiędzy samorządowymi, a niepublicznymi jest to iż za prywatne rodzice muszą opłacać stałe czesne w wysokości od pięciuset do nawet tysiąca złotych, plus koszt zajęć dodatkowych i wyżywienia. W placówkach publicznych, miasto finansuje pięć godzin pobytu każdego dnia, zatem rodzice dopłacają jedynie symboliczną złotówkę za każdą kolejną godzinę oraz ponoszą opłaty za wyżywienie. Jeżeli chodzi o podawane dzieciom jedzenie, to także tu występują pewne różnice, gdyż w państwowych przedszkolach jest to koszt od siedmiu do dziesięciu złotych, a w prywatnych nawet dwadzieścia złotych dziennie.

Pod względem opieki i podstawowych zajęć dodatkowych, to w każdym przedszkolu występuje tu pełna zgodność. Dzieci mogą w nich przebywać przeważnie od szóstej trzydzieści do siedemnastej, przez pięć dni w tygodniu, dzięki czemu rodzice mogą wrócić do pracy.