przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Ówczesny świat tak pędzi, że nie zdążymy zauważyć jak szybko doprowadzimy do jego zagłady. Codziennie rano wstajemy zaspani, biegniemy do łazienki i pod bieżącą wodą myjemy twarz, myjemy zęby, Potem osobno idziemy wziąć prysznic lub się wykąpać, co gorsza.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest ważna

przydomowa oczyszczalnia ściekówZałatwiamy się do piętnastu razy dziennie. Myjemy naczynia, myjemy podłogi, kupujemy wodę w plastikowych opakowaniach. Wyrzucamy worki z odchodami do śmietników. Nie segregujemy śmieci. Kupujemy wszystko w sztucznych opakowaniach, nie szukamy ekologicznych rozwiązań. Do pracy, szkoły czy na zakupy nawet do osiedlowego sklepiku jeździmy samochodem. Palimy papierosy, używamy dezodorantów. Zostawiamy śmieci w lesie, a ścieki, toksyny wlewamy do rzek. Następuję szambo ekologiczne. Takie szambo ekologiczne możemy ujrzeć na naszych polskich plażach. Gdzie się nie obrócisz tam zamknięta plaża. Poopalać się możesz, ale odór wody uniemożliwia relaks. Tak samo jest z wykąpaniem się. To nad naszym morzem w dzisiejszym czasie jest raczej niemożliwe. Wszędzie sinice, wszędzie ścieki. I sami to sobie zgotowaliśmy. Nikt inny nie jest temu winien. Taki syf jest prawie na całym wybrzeżu, a to dopiero początek. Będzie coraz gorzej. Z dnia na dzień widać jak to nasze codziennie bezmyślne zachowanie wpływa na środowisko.Przy każdym domu powinny być przydomowe oczyszczalnie ścieków. Taka przydomowa oczyszczalnia ścieków zabijała by to paskudztwo w zarodku. Tylko kto się na to zgodzi. Kto za to zapłaci. Ludzi nie stać na filtr do wody, a co dopiero na tego typu rozwiązanie.Oczyszczalnia biologiczna kosztuje fortunę, ale każdy z nas mógłby zacząć dbać o to, żeby nie trzeba było takich oczyszczalni w ogóle budować.

Wystarczy zmienić nawyki. Segregować śmieci i odpady. Nie wyrzucać puszek, butelek w lasach, na łąkach. Nie używać dezodorantów. Przesiąść się z samochodu do autobusu, lub jeszcze lepiej, na rower. Kupić sobie ten filtr i tak zaoszczędzimy pieniądze wydawane na parę litrów wody dziennie. Rzućmy palenie, dla siebie, dla środowiska.

Tekst został napisany z pomocą: http://oczyszczalnie.radom.pl