Raje podatkowe

Dzisiejsze warunki oraz rzeczywistość pozwala nam korzystać z okazji korzystania ze zniesienia barier w handlu między państwami. Wyjeżdżamy za granicę w celu świadczenia usług, handlu, zarobkowania lub założenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy z Unii Europejskiej mogą wybrać kraj o najbardziej liberalnym ustawodawstwie do rozpoczęcia działalności. Wiąże się z tym jednak kilka problemów. Do najczęstszych z nich należą tak zwane raje podatkowe. Słyszymy o nich coraz częściej w mediach.

Jak działa off-shore banking?

raje podatkowe

Spora część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy na czym polegają raje podatkowe oraz dlaczego w ogóle one istnieją? Do najbardziej znanych państw zaliczanych jako raje podatkowe należą Monako, Panama oraz Malediwy. To tam najczęściej przedsiębiorcy europejscy przenoszą działalność, by uniknąć wysokich podatków i zmaksymalizować zyski. Kontynent europejski w większości słynie z wysokiego opodatkowania w porównaniu do skali światowej oraz dogłębnej kontroli działalności przedsiębiorców. Raje podatkowe zachęcają nie tylko niską stawką, ale także znikomą kontrolą środków, które posiada firma. Łatwiej jest więc ukryć tam rzeczywisty przychód.

W Europie raje podatkowe to przede wszystkim kraje małe, zależne od innych oraz te mniej rozwinięte. Przedsiębiorcy europejscy transferują swoje zyski do państw nazwanych przez prawo międzynarodowe mini-państwami, takimi jak Monako czy Andora. Państwa te stosując niskie opodatkowanie mają na celu sprawić, że więcej przedsiębiorców rozpocznie tam działalność. Nie przynosi to jednak zamierzonego skutku. Przedsiębiorcy zamiast przenosić działalność do rajów podatkowych, decydują się raczej na utworzenie tam oddziału lub filii, nie prowadząc tam rzeczywistej działalności.

Więcej informacji http://kancelariaspychalscy.pl