Rośliny wiechlinowate sadzone w ogrodach przydomowych

W ogrodach sadzi się różnego rodzaju byliny. Wiele z nich wygląda bardzo ciekawie. Przykładem takiej rośliny jest z pewnością trawa pampasowa. Znana jest ona również pod nazwą kortaderia pampasowa. Wysokość tej rośliny jest dość duża, bo może osiągać od 2 do 3 m.

Trawy pampasowe jako dekoracyjne rośliny ogrodowe

trawa pampasowa w hurcieTrawa pampasowa idealnie nadaje się do stanowisk nasłonecznionych. Co więcej, wymaga ona dość dużej wilgotności gleby, dlatego warto pamiętać o jej regularnym podlewaniu. Barwa liści trawy pampasowej jest zielona. Kwiaty trawy pampasowej mogą mieć już różne kolory. Znane są 3 odmiany, jeśli chodzi o kolory kwiatów. Są to: białe, różowe oraz kremowe. Trawa kwitnie we wrześniu oraz w październiku. Pokrój całej rośliny jest strzelisty. Zakup takiej rośliny jak trawa pampasowa w hurcie to bardzo dobre rozwiązanie. Roślina ta jest rośliną wieloletnią, którą traktuje się w Polsce jako roślinę ozdobną. Rzeczywiście sprawdza się w tej roli idealnie. Należy do rodziny wiechlinowatych. Ciekawe jest to, że w odróżnieniu od innych traw posiada duże i dekoracyjne kwiatostany. Jest kilka odmian trawy pampasowej. Jeśli ktoś nie chce tak dużych roślin w swoim ogrodzie, może zdecydować się na niższe odmiany tej trawy, które dorastają zaledwie do 1 m wysokości. Trawa rośnie bardzo charakterystycznie. Tworzy zwarte i duże kępy. Najlepiej sadzić trawę pampasową na glebach żyznych, a do tego dość przepuszczalnych.

Wilgotność takiej gleby powinna być co najmniej średnia. Idealnie będzie wtedy, kiedy roślina będzie miała praktycznie całodniowy dostęp do promieni słonecznych. Trawa może zostać posadzona w dużej donicy. Jako że w czasie surowych zim trawa pampasowa może przemarzać, to donicę można na ten czas schować do chłodnego pomieszczenia, oczywiście z dostępem do światła dziennego.