Rozdrabniacze do gałązek

Praca przy drewnie na opał nie jest lekka. Wymaga od nas dość dużej tężyzny fizycznej. Rozdrabnianie drewna przy pomocy siekiery jest męczącą i czasochłonną pracą. Jeśli chcemy sobie ją ułatwić, to powinniśmy wyposażyć się w urządzenie, które zrobi całą pracę za nas. Takim urządzeniem jest rozdrabniacz.

Rodzaje rozdrabniaczy do drewna

rozdrabniacz do gałęziZasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje rozdrabniaczy. Pierwszym z nich są rozdrabniacze elektryczne, a drugim rozdrabniacze spalinowe. W przypadku, gdy chcemy kupić rozdrabniacz do gałęzi, to lepiej jest wybrać elektryczny, ponieważ jest mniej problematyczny od spalinowego. Wystarczy włożyć wtyczkę kabla zasilającego do gniazdka i możemy przystąpić do pracy. Rozdrabniacz elektryczny wyposażony jest w silnik o bardzo dużej wydajności, przy jednoczesnym małym zużyciu prądu elektrycznego. Do silnika przymocowane są noże, które po włączeniu urządzenia zaczynają wirować rozdrabniając drewno. Konary podajemy przez specjalny lej, więc nie musimy się nawet zbliżać do noży. Dzięki temu praca przy tym urządzeniu jest bezpieczna. Całe urządzenie wykonane jest z trwałych materiałów, co bardzo dobrze wpływa na jego żywotność. Do produkcji zazwyczaj jest używana stal, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Cały rozdrabniacz pomalowany jest lakierem, co dodatkowo zabezpiecza całą konstrukcję przed korozją, a dodatkowo dzięki temu rozdrabniacz wygląda estetycznie. Urządzenie wyposażone jest w kółka, dzięki temu jego transport jest bardzo łatwy.

Za dobrej jakości rozdrabniacz elektryczny zapłacimy około dwa i pół tysiąca złotych. Za tę kwotę kupimy dobrej klasy urządzenie do rozdrabniania gałęzi, które posłuży nam przez conajmniej kilka sezonów. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu.