Rynek termicznych izolacji przemysłowych

Przewiduje się, że w najbliższych latach rynek termoizolacji przemysłowych będzie się rozwijał w szybkim tempie. Jego ekspansja jest silnie uzależniona od tempa industrializacji. Obecnie na światowym rynku dominuje Ameryka Północna z dużą bazą produkcyjną. Jednak region Azji i Pacyfiku wykazuje duży potencjał wzrostu rynku. Aby określić dokładną wielkość rynku przemysłowego termoizolacji, konieczne jest przeanalizowanie jego aktualnego stanu i potencjału.

Wełna mineralna i inne izolacje termiczne

izolacje termiczne przemysłowe w przedsiębiorstwieWełna mineralna jest doskonałym izolatorem termicznym, ale niektórzy obawiają się jej ewentualnego wpływu na zdrowie człowieka. Materiał może zawierać śladowe ilości formaldehydu, który jest znanym czynnikiem rakotwórczym dla ludzi. Jednak przetwarzanie wełny mineralnej usuwa większość wolnego formaldehydu. Mimo to ważne jest, aby podczas pracy z wełną mineralną używać odpowiednich rękawic i środków ochrony osobistej. Kolejną zaletą wełny mineralnej jest jej ochrona przeciwpożarowa. Może wytrzymać pożary do 1000 stopni Celsjusza. Jest to ważne, ponieważ może działać jako bariera ogniowa i spowalniać rozprzestrzenianie się ognia. To może uratować życie. Dlatego często zawierają ją izolacje termiczne przemysłowe w przedsiębiorstwie. Dodatkowo doskonale nadaje się do pomieszczeń takich jak sypialnie i pokoje multimedialne, ponieważ pomaga pochłaniać dźwięk. Przemysłowa izolacja termiczna z celulozy produkowana jest w dwóch formach: z luźnego włókna i prefabrykowanych paneli. Luźne włókna nakładane są ręcznie na ściany, sufity i poddasza. Izolacja celulozowa to naturalny produkt, który od dziesięcioleci jest używany do celów izolacyjnych. 

Jego pierwsze zastosowanie w izolacji datuje się na rok 1919 w Kanadzie, a pierwsze dostępne na rynku produkty izolacyjne z celulozy wprowadzono w latach pięćdziesiątych. We wczesnych latach izolację celulozową stosowano przede wszystkim w projektach modernizacji poddaszy. Jednak zapotrzebowanie na izolację celulozową gwałtownie wzrosło w latach 70., kiedy efektywność energetyczna stała się głównym problemem.