Siostra zabrała w podróż szachy

 

W tym roku umówiłyśmy się ze znajomymi na wspólne wakacje. Moja siostra Iwona bardzo chętnie wszystko zorganizowała i załatwiła dla nas świetną miejscówkę. Jedziemy kawał drogi i mamy wynajęty bus. To będzie na pewno świetny urlop.

Siostra znalazła sklep z tanimi szachami podróżnymi

szachy podróżne ze sklepuW gruncie rzeczy jak już byliśmy wszyscy w busie to zorientowaliśmy się, że nie mamy ze sobą nic dla umilenia podróży. Wtedy to moja siostra obdarowała nas swoim ogromnym uśmiechem i zaczęła czegoś szukać w plecaku. Zabrała ze sobą szachy podróżne ze sklepu, które kupiła idąc na busa. Uznała, że to będzie świetna rozrywka na czas podróży i możemy zorganizować zawody. Wszyscy potrafimy grać w szachy i często się spotykamy, ażeby pograć. Te szachy podróżne ze sklepu były bardzo wygodne, ponieważ miały magnesy, dzięki czemu mogliśmy bez problemu grać w różnych warunkach. Wiadomo, że droga nie jest równa i takie szachy były najlepsze. Siostra to wiedziała co robić zabierając te szachy podróżne ze sklepu na nasz urlop. Będzie można nawet pograć na plaży. Podróż zleciała nam bardzo przyjemnie. Zawody były bardzo ciekawe i raz nawet udało mi się ograć Sebastiana. Nie jestem za dobra w szachy, ale radzę sobie coraz lepiej. Siostra czasami mi podpowiadała. Ona to jest najlepsza z nas wszystkich i w sumie to zawsze wygrywa. Teraz było tak samo. Kiedy dojechaliśmy na miejsce to szachy bardzo łatwo było schować. Dzięki magnesom były na swoim miejscu i nic się nie pogubiło. To był na prawdę jeden z najlepszych zakupów.

Teraz to w każdą podróż będziemy zabierać te szachy. To jest świetna zabawa i czas leci tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy jak dojechaliśmy na miejsce. Pobyt był bardzo udany i świetnie się bawiliśmy. W szachy graliśmy każdego wieczora.