Smycz do treningów

Życie z młodym psem może jest przyjemne, ale z pewnością nie jest łatwe. Początek wspólnego życia to czas na naukę poprawnego zachowania i treningi. Aby trening był jak najefektywniejszy, należy go zacząć jak najwcześniej. 

Jaka smycz dla niewielkich ras?

dobra smycz dla małego psaMłode psy zazwyczaj są wulkanami energii. Dlatego ważne jest zapewnienie czworonogowi odpowiedniej ilości ruchu. Aby spacery były w pełni bezpieczne zarówno dla pupila, jak i otoczenia, konieczna jest odpowiednia uprząż. Nie powinno się wypuszczać młodego, nieułożonego psa samopas. Niezbędna jest więc odpowiednia smycz. Dla dużej rasy smycz powinna być przede wszystkim mocna. Cienkie, długie linki nie zdadzą raczej egzaminu w przypadku szczeniaka – młody pies, któremu dopiero wyrastają nowe zęby, z chęcią ją przegryzie. Popularne smycze automatyczne nadają się do małych, ale już ułożonych psów. Do treningów dużo bardziej nadawać się będą długie, taśmowe smycze z regulacją długości — wygodne zapięcia znacznie skracają czas reakcji właściciela. Dobra smycz dla małego psa to taka, która będzie miała mocne, najlepiej metalowe zapięcie. Nieprawdą jest, że niewielki pies nie ma siły. Wystarczy dosłownie chwila, by podekscytowany nowymi zapachami pies wyrwał zaczep słabej jakości smyczy i pognał przed siebie, nie zważając na rozpaczliwe nawoływanie właściciela. Aby uniknąć takich przykrych sytuacji, nie powinno się oszczędzać na osprzęcie dla psów i wybierać akcesoria dobrej jakości. Należy jednak pamiętać, że żadne, nawet najdroższe i najlepsze akcesoria nie zastąpią psu człowieka i poświęconego mu czasu.

Spacery z czworonogiem są dobrym czasem na treningi. Warto poświęcić psu maksimum uwagi na samym początku, by nie sprawiał problemów wychowawczych w późniejszych etapach życia. Dobrze wyszkolony pies będzie wspaniałym kompanem i najlepszym przyjacielem do końca swoich dni.