cięcie strumieniem

Spawacz w firmie wykonuje również cięcie strumieniem wody

Nazywam się Tadeusz, mieszkam w Bydgoszczy i mam czterdzieści trzy lata. Jakiś czas temu zatrudniłem się w nowej firmie. Jej właścicielem jest mój znajomy z poprzedniego zakładu pracy. Świadczy on usługi spawalnicze i współpracuje z zagranicznymi kontrahentami.

Różne usługi naszej firmy – cięcie strumieniem wody

cięcie strumieniem

Jako nowy pracownik musiałem przejść kursy, ażeby móc wykonywać swoje obowiązki. Na kursie było cięcie laserem, którego dość szybko się nauczyłem. W poprzedniej firmie tego nie robiłem. Nauczyłem się również jak przebiega cięcie strumieniem wody i otrzymałem uprawnienia. W nowej pracy znam kilka osób, ponieważ w poprzednim zakładzie pracy razem pracowaliśmy. Jakiś czas temu szef dostał duże zlecenie z zagranicy na zrobienie pojemników z tworzywa kwasoodpornego. Mi przypadło cięcie strumieniem wody i od razu zabrałem się do pracy. W tym czasie mieliśmy sporo nadgodzin, żeby wyrobić się w terminie. Szef zawsze dostaje dużo zleceń, dzięki czemu mamy dużo pracy. Kiedy wykonałem profesjonalne cięcie strumieniem wody to poszedłem do drugiego stanowiska. Marian akurat wykonywał cięcie laserem i postanowiłem mu pomóc. Dzięki temu szybciej skończymy zlecenie dla klienta. Każdego dnia pracę zaczynam o szóstej rano. Mam klucze do firmy i codziennie ją otwieram. Jem śniadanie, piję kawę i idę się przebrać w kombinezon roboczy. Nasze usługi spawalnicze są znane w całej Bydgoszczy. Szef wypracował sobie renomę swoją ciężką pracą. Kiedy już wykonaliśmy zlecenie dla klienta to szef powiedział, że mamy wykonać cięcie laserem bo przygotowujemy silosy dla jednej bydgoskiej firmy.

Zapytałem czy konieczne też będzie cięcie strumieniem wody, ale szef powiedział, że wykona je ktoś inny. Dzięki tej pracy wykupiłem mieszkanie na własność i zmieniłem samochód na nowszy. Żyje mi się teraz o wiele lepiej.