Sposób na spokojny sen niemowlaka

Wiele dzieci ma niespokojny sen. To z kolei jest największym zmartwieniem rodziców. Płacz niemowlaka potrafi zbudzić w środku nocy. Sensoryczne kołderki pozwalają spokojnie spać. Takie okrycia z obciążeniem w środku doskonale oddziaływają na układ nerwowy noworodka. Dzięki sensorycznym kołdrom malec śpi i nie wybudza się w nocy.

Specjalne kołderki obciążające dla najmłodszych

kołdra sensoryczna dla niemowlątDziecko tuż po narodzeniu potrzebuje warunków podobnych do tych, jakie miało w brzuchu mamy. Z tego powodu niemowlęta lubią kokony i zawijanie w śpiworki oraz kołderki. Jeśli maleństwo śpi samo w  łóżeczku lub kołysce, to sprawdzi się kołderka sensoryczne. Jak działa? Przede wszystkim posiada w środku cięższe wypełnienie. W sensorycznych okryciach znajdują się specjalne kulki o właściwościach antyseptycznych. Są zatem zdrowe nawet dla małych alergików. Sprawdzona kołdra sensoryczna dla niemowląt łagodnie otula dziecko i poprawia jakość jego snu. Malec czuje się jak w brzuchu mamy. Nie wierci się przez sen i nie budzi, gdy rodzice chcą odpocząć po całodziennej opiece nad nowym członkiem rodziny. Gdzie można kupić kołderki sensoryczne? Często są one szyte na zamówienie. Można wybrać rozmiar i wypełnienie oraz gramaturę. Dzięki temu każda kołderka idealnie pasuje dla niemowlaka. Nadają się także dla starszych dzieci, u których stwierdzono różnego rodzaju zaburzenia sensoryczne i neurologiczne. Kołderki takie uspokajają i wyciszają.

Z kołderki sensorycznej mogą korzystać wszystkie dzieci. Wskazane jest powolne i stopniowe przyzwyczajanie do takiego okrycia. Można początkowo wybrać lżejszy model, a u starszych dzieci zastąpić lekką kołderkę normalną kołdrą sensoryczną. Takie okrycia nocne są często szyte na zamówienie, wiec do wyboru są także wzory zewnętrzne.