Sprawne pranie dywanów

 

Kiedyś ludzie znacznie częściej mieli dywany w domu i były one postrzegane jako idealna dekoracja pomieszczenia. Dziś są nieco mniej popularne, ale ciągle nie brakuje osób, które chcę je mieć w swoich domach. Są na pewno ciekawym elementem dekoracyjnym, ale wymagają regularnego czyszczenia.

Jak wyczyścić poplamiony dywan?

szybkie pranie dywanów - warszawa włochyKażdy, kto ma w domu dywan, na pewno wie, jak trudno go czasem utrzymać w czystości. Szczególnie jeżeli posiada w domu zwierzęta lub małe dzieci. Plamy z herbaty, czekolady, soku z buraków czy błota, często pozostawiają trwałe ślady na powierzchni dywany. Jeżeli zabrudzenia będą usuwane w niewłaściwy sposób, to w konsekwencji może to doprowadzić do ich utrwalenia, a nie zlikwidowania. Z tego względu najlepsze będzie profesjonalne szybkie pranie dywanów – Warszawa Włochy są dzielnicą, w której działa nawet kilka sprawdzonych pralni, które przyjmują zlecenia na dywany i wykładziny. W swojej ofercie mają czyszczenie dywanów na sucho bądź też mokro, w zależności od rodzaju włókien i też zabrudzeń. Jednakże efektem końcowym zawsze jest czysty, odświeżony i pachnący dywan, który wygląda jak nowy. Specjaliści zalecają, aby takie czyszczenie w pralni wykonywać przynajmniej raz – dwa razy w roku, ponieważ dzięki temu pozbywamy się z powierzchni roztoczy, bakterii i wirusów, których nie usuniemy w trakcie odkurzania czy miejscowego zapierania plam. W pralni dywan jest dokładnie odkurzany, a plamy są wywabiane specjalnymi detergentami o dużej sile działania, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Jeżeli chcemy się pozbyć trwałych zabrudzeń, odświeżyć lub zdezynfekować dywan, to najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go do profesjonalnej pralni. W Warszawie jest ich przynajmniej kilkanaście, z czego kilka zlokalizowanych jest w dzielnicy Włochy.