Styropianowe elementy dekoracyjne na elewacji

Elewacje budynków są dzisiaj projektowane w oparciu o nowe standardy, gdzie dominuje raczej nowoczesna stylistyka. Nie można jednak odmówić tego, że dawne elewacje, które dzisiaj ujrzymy tylko na starówkach miast, miały swój urok. Mnogość ich detali zachwyca do dzisiaj, dlatego też niektórzy również zaczęli wzorować swoje elewacje w ten sposób.

Stosowanie wytrzymałych gzymsów styropianowych w budowie elewacji

wytrzymałe gzymsy ze styropianuOczywiście już dawno nie ma na rynku fachowców, którzy potrafią tak ładnie wykonać klasyczną elewację. Mało kto potrafi już wykonać atrakcyjny gzyms, czy też rzeźbiony parapet. Kiedyś zresztą te elementy kreowało się z cegieł

buykamagrausa.com

, już na etapie budowy, a dzisiaj jest z tym raczej problem, gdyż do budowy budynków używa się innych materiałów. Trzeba zatem zdać się na pewną alternatywę, aby jak to mówią wilk był syty i owca cała. Można osobno zakupić takie elementy elewacji jak wytrzymałe gzymsy ze styropianu wykonane w fabryce. Takie elementy dekoracyjne po prostu przykleja się do elewacji, a następnie pokrywa się je taką samą warstwą tynku jak resztę elewacji lub jeśli jest to wskazane jakimś innym kolorem lub strukturą. Po wykonaniu takiego detalu mało kto jest w stanie rozpoznać, czy to jest prawdziwy element wykonany z cegieł, czy też detal styropianowy zamówiony w sklepie sieciowym. Takie detale może nam wykonać każdy fachowiec, nawet ten, który nie miał zbytnio do czynienia z rzeźbionymi elewacjami.

Można powiedzieć, że na obecną chwilę posiłkowanie się styropianowymi detalami na elewacji ma sens. Jest on tym większy, że nie widać praktycznie różnicy, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać, jak to mówi stare powiedzenie. W tym przypadku to prawda, tym bardziej, że styropianowe elementy są naprawdę dobrej jakości i mają duża wytrzymałość.