Szkodliwe istoty w naszym organizmie

 

Pasożyty chorobotwórcze w naszym kraju występują niezwykle rzadko. mówi się, że nie ma człowieka wolnego od pasożytów, zwłaszcza kiedy nigdy się nie badaliśmy. jak ot się mówi, nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko nieprzebadani. Pasożyty może mieć każdy. 

Badanie na pasożyty

Glista ludzka, tasiemiec, lamblie czy owsiki. Zarazić się można pasożytami niemal wszędzie. W miejscach publicznych,, w autobusie, w toalecie, zwłaszcza w publicznej.  Istotne jest również , aby zachować odpowiednią higienę rak, oraz żeby w toaletach używać papieru do siadania na deskę albo specjalnych chusteczek antybakteryjnych, które możemy kupić w aptece . Bardzo ważne jest również to, żeby nie jeść produktów niewiadomego pochodzenia, przykładowo surowe mięso, pasztet, tatar czy metka albo jaja. każde mięso może być skażone jajami pasożytów. Objawy posiadania pasożytów sa różne, czasami chory nie potrafi nic zjeść, czuje się słabo, a bywa i tak, że pasożyt pochłania wszystko co zjemy, a my zjadamy po prostu 3 razy więcej. Najlepiej więc wykonać test na pasożyty, można go kupić w każdej aptece. Badania można również zrobić z krwi, co ciekawe, można sobie wykupić badania na pasożyty, których koszt wynosi około 200 złotych, wówczas takie badanie wykrywa około 100 rodzajów pasożytów. Warto się przebadać, bo nieleczone pasożyty mogą złożyć jaja w mięśniu albo w oku, co w późniejszym czasie ma bardzo przykry skutek.Warto wiedzieć też to, ze najbardziej narażone na pasożyty sa choroby, które mają zwierzęta.

Pasożyty to ciężki orzec do zgryzienia, nigdy nie wiadomo tak naprawdę czy jesteśmy nosicielami. Pasożyty mogą kilka lat żyć z nami w symbiozie, dopiero po kilku latach wychodzą przykre skutki niebadania się.  Badania na pasożyty sa bardziej szczegółowe i mniej.