Szybki komputer do streamowania

 

Granie w sieci stało się bardzo popularne wśród młodych ludzi, którzy setki godzin spędzają na trenowaniu. Dostępnych jest bardzo wiele gier w internecie i każda z nich ma nieco inne wymagania techniczne, które trzeba spełnić, aby móc sprawnie grać.

Czym się wyróżniają komputery do streamowania?

komputer do streamowania za 3000Najpierw trzeba wyjaśnić czym jest streamowanie, ponieważ granie w sieci było już dawno znane, ale dopiero też praktykuje je tyle osób. Streamowanie to przede wszystkim granie z innymi osobami w wirtualnej rzeczywistości i relacjonowanie na żywo tego wydarzenia. Jest to możliwe dzięki dobremu jakościowo sprzętowi komputerowemu, który jest w stanie pracować na najwyższych obrotach przy maksymalnym obciążeniu. Komputer do streamowania za 3000 złotych jest całkiem dobrym sprzętem, który na pewno zadowoli początkującego gracza jak i średnio zaawansowanego. W tej cenie dostaniemy dobry procesor pięcio lub nawet seściordzeniowy i wielowątkowy nowej generacji, dwa dyski twarde o dużej pojemności, które łącznie mogą mieć nawet szesnaście gigabajtów. Przy częstym graniu, potrzebna jest duża pamięć RAM, ponieważ postępy w grach wymagają zapisywania dużej ilości danych. Oczywiście niezbędnym komponentem takim komputerów jest dobra karta graficzna, która umożliwia dobry jakościowo obraz bez zacinania się. W streamowaniu niezbędna jest kamera internetowa, która będzie stale relacjonować nasz widok, jednak najczęściej te zamontowane nad monitorem nie są zbyt dobre i trzeba kupić dodatkową.

Wielu graczy utrzymuje się ze streamowania, więc muszą oni zapewnić swoim odbiorcom wysokiej jakości obraz i relację. Jest to możliwe nawet na średniej jakości sprzęcie komputerowym, ale musi on posiadać niezbędne komponenty. Sprzęt najlepiej kupować przez internet, bo jest tam najtaniej.