tabliczki grawerowane

Tabliczki grawerowane i współpraca

Kiedyś myślałem, że wystarczy założyć firmę i już. Później trzeba tylko produkować coś wartościowego i wtedy ludzie sami do mnie przyjdą. Nie będę musiał się niepokoić o klientów. Niestety byłem dużym naiwniakiem nim zacząłem serio prowadzić własny biznes.

Firma sprzedaje tabliczki grawerowane

Mtabliczki grawerowaneusiałem dorosnąć w trakcie. Niektórzy są gotowi na posiadanie własnej działalności gospodarczej nim ją założą, inni niestety muszą dojrzeć w trakcie. Ja jestem tym drugim przypadkiem. Stworzyłem od zera przedsiębiorstwo, które produkuje tabliczki znamionowe. Niestety nie szło mi tak świetnie jak myślałem, bo od razu nie było absolutnie żadnych zamówień. Nikt prawdopodobnie nie wiedział o tym, że istnieje firma, która sprzedaje tabliczki grawerowane na zamówienie. Przecież nie zainwestowałem w żadną reklamę, skąd więc mieli się dowiedzieć? Nie wiem w zasadzie, co ja sobie myślałem. Myślałem, że tabliczka znamionowa będzie schodziła jak świeże bułeczki bez moich inwestycji. Teraz łapię się za głowę. Na początku niestety nie notowałem żadnych zysków, a tylko koszty mnie coraz bardziej przygniatały. Wszystko stało odłogiem, a tabliczki metalowe nie były produkowane, bo nie było dla kogo. Zainwestowałem jednak w marketing i promocję i wówczas z wolna wszystko ruszyło.

Zatrudniłem ludzi do działu handlowego i dzwonili z ofertą do przedsiębiorców. To też dało bardzo dobre efekty. Dziś mam dobrze prosperującą firmę, ale trochę minęło nim do tego doprowadziłem. Sam jestem sobie winien, bo nie można być tak naiwnym, żeby sądzić, że ktoś sam się o tobie dowie bez chociażby działań w internecie.