Tanie sposoby na wspanialą zabawę z dzieckiem

W dzisiejszych czasach rynek zabawek oferuje tak szeroki wybór, że czasem trudno jest zdecydować się na właściwy wybór. Czasem też o wiele prościej, a przy tym zabawniej, jest zrobić z dzieckiem samodzielnie nową zabawkę, lub wykorzystać stare zabawki do całkiem nowej zabawy.

Możliwości wykorzystania pluszaków w zabawie z dzieckiem

pluszak świnkaRynek zabawek jest bardzo duży. Mamy możliwość zaopatrzenia naszych dzieci we wszelkiego rodzaju zabawki. Są to zarówno zabawki dla maluchów, które mogą kształtować ich umiejętności motoryczne, jak układanki i klocki, oraz dla starszych dzieci, począwszy od gier logicznych, a skończywszy na zestawach laboratoryjnych. Wybór jest tak wielki, że często trudno jest nam podjąć odpowiednie decyzje zakupowe. Istnieją również sposoby dla bardziej kreatywnych rodziców, którzy wykorzystają starsze zabawki do konstruowania nowych zabaw. Ta idea, urodziła się całkiem przypadkowo, podczas pakowania pluszaków, które miały być przeniesione na strych. Okazało się, że mamy ich tak dużo, że zanim zapakowaliśmy je do toreb, zaczęliśmy bawić się w hotel dla pluszaków. Zabawę rozpoczął pluszak świnka, który stanowczym i śmiesznym głosem rodzica, zaproponował dziecku wybudowanie hotelu dla pluszaków, zamiast pakowania ich do niewygodnych toreb. Korzystając ze starego kartonowego pudła, zbudowaliśmy razem z synkiem kolorowy hotel. Dyrektorem hotelu została oczywiście świnka, która zajmowała się rezerwacją i przyjmowaniem gości do hotelu. Pluszaki, oraz synek był bardzo szczęśliwy. |W międzyczasie powstała również fabryka nowych naszywek dla pluszaków. Każdy pluszak mógł dostać nową naszywkę, czapeczkę lub inne dodatki.

Zabawa tak się rozwinęła, że powstała również kartonowa fabryka prezentów, gdzie pluszaki mogły dostać ciekawy, lub śmieszny napis, oraz kartonowy warsztat naprawczy. Wszystko zamieniło się w niezwykle barwne miasteczko, które nie tylko dostarczyło nam wiele zabawy, ale przede wszystkim miało niezwykle dużą wartość edukacyjną.